Banyo sabunundan meyve figürleri yapıyor

Mersin’in Tarsus İlçesinde yaşayan iki çocuk annesi bir kadın, banyo sabunundan yaptığı meyve figürleriyle görenleri hayran bırakıyor.

Tarsus'ta yaşayan iki çocuk annesi El Sanatları öğretmeni Nil İnanır, banyo sabunundan yaptığı meyve figürleriyle görenleri hayran bırakıyor.

Halk Eğitim Merkezi El Sanatları öğretmeni olan Nil İnanır, Tarsus belediyesinin çalışması için tahsis ettiği yerde sabundan çeşit çeşit meyve figürleri ve hediyelik sepetler yaparak Tarsus'un tanıtımına katkı sağlıyor.

Katı banyo sabunlarına kalıp kullanmadan elleriyle şekil vererek aile bütçesine de katkı sağlayan İnanır, günler süren çalışmalarının hediyelik sepetlerde sergilenmesinden son derece memnunluk duyuyor.

Yaptığı işin Osmanlı döneminde bile ilgi gördüğünü belirten İnanır, Osmanlı Padişahlarının diğer ülkelerin krallarına hediye olarak bu şekilde meyve sepetleri gönderdiğini söylerken, dünyanın en önemli üzümlerinden olan Tarsus Beyazı'na ve küpeli kiraza sabundan verdiği desen, adeta gerçeğini aratmıyor. (Abdulhakim Kurt-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler