A A A

Manisa’da Muhammedî sevda

Eklenme : 2016-04-18 00:22

MANİSA - Peygamber Sevdalıları Platformu’nun Manisa’da düzenlediği Kutlu Doğum Etkinliğinde coşku ve aşk vardı.

Manisa’da Muhammedî sevda

Peygamber Sevdalıları Platformu Manisa Koordinatörlüğü, ‘Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed (sav)' temalı Kutlu Doğum Etkinliği düzenledi.

Ağlayan Kaya Yanı Amfi Tiyatro'da düzenlenen etkinlikte sık sık salavat ve tekbirler getirildi. özellikle çocuk ve yaşlı Peygamber Sevdalılarının heyecanları görmeye değerdi.

Kerem Kalkan'ın sunuculuğunu yaptığı etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Grup Şüheda ve Peygamber Sevdalıları Çocuk İlahi Grupları, seslendirdikleri ilahi ve şiirlerle programa renk kattılar.

Etkinlikte Peygamber Sevdalıları Platformu Manisa Koordinatörü Yahya Samihsan selamlama konuşması yaptı. Ardından sözü programa konuşmacı olarak katılan İsa Güvendik Hoca aldı.

Hz. Peygamberin (sav) Müslümanlar arasında kardeşliğe büyük bir önem verdiğini ve ilk fırsatta Müslümanlar arasında kardeşlik bağını kurduğunu vurgulayan Güvendik Hoca, şunları söyledi;

"Hz. Peygamber (sav), yıllarca birbirine düşman olan Evs ve Hazrec kabileleri arasında kardeşlik ilan etmiştir. Ve onların arasındaki savaşları bitirmiştir. Bugün de aynı şekilde Hz. Peygambere (sav) ihtiyacımız var. O'nun öğrettiği kardeşliğe ihtiyacımız var. Siyah bir zenci ve toplumda değer verilmeyen Hz. Bilal (ra) bir köle iken, İslam'la şereflendikten sonra bizler için efendi olan bir sahabi. Değerli ve kıymetli olan Hz. Bilal, belki şimdi şuradan çıkıp gelse, belki de beğenmeyeceğimiz Hz. Bilal'i bizlere kardeş yapan ve bu kardeşlik duygusunu bizlere kazandıran Efendimize (sav) ihtiyacımız var. Hz. Peygamber (sav) bizlere de müjde vermiştir. Toplumu nasıl bir araya getirdiyse ve kardeşlik bağını ilan ettiyse, aynı zamanda bizlere de müjde vererek, ‘Ben de sizin kardeşinizim' demiştir. Bir gün kabir ziyaretinde bulunurken kabirdekilere seslenerek, ‘Allah sizlere rahmet etsin, bizler de sizin yanınıza geleceğiz, fazla zamanımız yok ama ben kardeşlerimi özledim' demiştir. Sahabe soruyor; ‘Ey Allah'ın Resulü, bizler kardeşlerin değil miyiz?' Hz. Peygamber (sav) şöyle cevap veriyor; ‘ Sizler benim Ashabımsınız. Benim kardeşlerim benden sonra gelecek ve beni görmeden bana iman edenlerdir. Beni görmediği halde beni canı pahasına sevenlerdir.' İşte Efendimiz (sav), bizleri kendisine kardeş ilan etmiştir. Bu bizim için büyük bir şereftir. Allah'ın Resulünden bizim için büyük bir lütuftur."

İsa Güvendik Hoca, Hz. Peygamberin hayatından kesitler sunarak konuşmasına son verdi.

Etkinlik Muhammed Akgül Hoca'nın yaptığı dua ile sona erdi. (Ramazan Sındıraç/M. Şirin Kalkan – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER