A A A

Türkiyeli balıkçılar Romanya'da gözaltına alındı

Eklenme : 2016-04-21 16:26

KOCAELİ - Kalkan balığı avlamak için İstanbul’dan arkadaşlarıyla birlikte denize açılan 9 balıkçı Romanya sahil güvenlik ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Türkiyeli balıkçılar Romanya'da gözaltına alındı

Kalkan balığı avlamak için İstanbul'dan arkadaşlarıyla birlikte denize açılan 9 balıkçı Romanya karasularında sahil güvenlik ekipleri tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, Kocaeli'nin Kandıra ilçesinden İstanbul'a giderek arkadaşlarıyla birlikte Kalkan balığı avlamak amacıyla denize açılan Mustafa Yalçın ve Taner Demirtaş, yanlarındaki 7 kişi ile birlikte Romanya karasularını ihlal ettikleri gerekçesiyle Romanya Sahil Güvenlik ekiplerince gözaltına alındı.

Balıkçıların gözaltına alınmasından sonra Romanya'daki Türkiye konsolosluğu da devreye girerek, balıkçıların ailelerine ulaşmaları için çalışma başlattı. Balıkçıların teknelerine ve telefonlarına el konuldu.

Balıkçıların Türkiye yetkilileriyle irtibata geçtikleri ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Balıkçılar önümüzdeki günlerde Romanya'da mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Gözaltına alınan balıkçılar, ailelerine telefonla ulaştıkları ve durumlarının iyi olduğunu belirttiler.

Köy sakinlerinde Cengiz Tuncay, gözaltına alınan balıkçıların komşuları olduğunu belirterek, "Balıkçıları tanıyorum. Biri Mustafa Yalçın, biri de Taner Demirtaş, ikisi de komşumuz. Bunlar herhalde yasak bölgeye girdi. Romanya'nın yasak bölgesine girmişler. Bunlar artık geçiyorlar mıydı, avlanıyorlar mıydı onu bilmiyorum. Büyük ihtimalle balık amaçlı gitmişlerdir. Çok sık gitmiyorlardı, yasak olduğundan beri. Romanya ve Rusya karasularında kalkan balığını yakalamayı yasakladı. Mesela Rusya yarıya sahiplendi. Romanya ise 24 mildi, şimdi mil sayısını genişleterek, yukarı çıkarttı. Yani yasak bölgelerine girdiler. " dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

2017-08-18 15:33:32

Şanlıurfa ile Adıyaman arasında inanç turizmini geliştirmek amacıyla hazırlanan milyon TL'lik Samsat-Bozova feribot seferi projesi bir türlü uygulamaya konmadı.

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

2017-08-18 15:33:14

Kur’an Nesli Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İttihad'ul Ulema üyesi Nihat Tay, Müslümanın, hayatını namazla anlamlandırması gerektiğini söyledi.

Minikler namaz için yürüdü

Minikler namaz için yürüdü

2017-08-18 15:25:21

Diyarbakır’da minikler, namaz ve ibadet farkındalığı için salavatlarla yürüyüş yaptı.

TÜM HABERLER

5’inci kattan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’da bir apartmanın 5’inci katından düşen 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Köylerinin pirinç bölgesi ilan edilmesini istiyorlar

Batman’da pirinç ekimiyle uğraşan Akyar köyü çiftçileri, köylerinin pirinç bölgesi ilan edilip destek verilmesini istiyorlar.

Hakkari’de 36 yıldır arıcılık yapan kişi ölü olarak bulundu

Hakkari’nin Pınarca köyünde 36 yıldır arıcılık yapan Ordu'lu Ramazan Köksal ölü olarak bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün'e gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Ağustos'ta Ürdün'e resmi ziyaret gerçekleştirecek.

PTT 2 bin 500 eleman alacak

PTT, bünyesinde çalıştırmak üzere 2 bin 500 eleman alacağını duyurdu.
TÜM HABERLER