A A A

Kilis Kutlu Doğum etkinliği iptal edildi

Eklenme : 2016-04-24 13:36

KİLİS - Peygamber Sevdalıları Platformu, Kilis’te bugün düzenleyecekleri Kutlu Doğum etkinliğini şehre düşen roketlerden dolayı halkın acısını paylaşmak adına iptal ettiklerini duyurdu.

Kilis Kutlu Doğum etkinliği iptal edildi

Peygamber Sevdalıları Platformu Kilis İl Koordinatörlüğü, bugün Kilis'te düzenleyecekleri "Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliğini iptal ettiğini duyurdu.

Etkinliğin iptal edilme nedeni ile ilgili bilgi veren platform yetkilileri, Kilis'e düşen roketler dolayısıyla zor günler yaşayan halkın sıkıntılarını paylaşmak adına bugün düzenlemeyi planladıkları Kutlu Doğum etkinliğini iptal ettiklerini belirtti.

Son günlerde Kilis halkının zor günler geçirdiğine dikkat çekilen açıklamada, "Platform olarak her yıl Kilis'te bu kutlu sevdayı yaşıyoruz. Bugün düzenleyeceğimiz etkinliği ise Kilis'e düşen roketlerden dolayı yaşanan can kayıpları ve yaralanmaları göz önüne alarak etkinliğimizi iptal ettik." denildi.

Açıklamada son olarak, "Kilis'e düşen roketler sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah (cc) rahmet kederli ailelerine sabrı cemil niyaz ediyoruz. Yaralı olan kardeşlerimizi de Şafi olan Allah (cc) Şafi ismi hürmetine şifa vermesini talep ediyoruz." denildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

2017-08-18 15:33:32

Şanlıurfa ile Adıyaman arasında inanç turizmini geliştirmek amacıyla hazırlanan milyon TL'lik Samsat-Bozova feribot seferi projesi bir türlü uygulamaya konmadı.

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

2017-08-18 15:33:14

Kur’an Nesli Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İttihad'ul Ulema üyesi Nihat Tay, Müslümanın, hayatını namazla anlamlandırması gerektiğini söyledi.

Minikler namaz için yürüdü

Minikler namaz için yürüdü

2017-08-18 15:25:21

Diyarbakır’da minikler, namaz ve ibadet farkındalığı için salavatlarla yürüyüş yaptı.

TÜM HABERLER

5’inci kattan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’da bir apartmanın 5’inci katından düşen 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Köylerinin pirinç bölgesi ilan edilmesini istiyorlar

Batman’da pirinç ekimiyle uğraşan Akyar köyü çiftçileri, köylerinin pirinç bölgesi ilan edilip destek verilmesini istiyorlar.

Hakkari’de 36 yıldır arıcılık yapan kişi ölü olarak bulundu

Hakkari’nin Pınarca köyünde 36 yıldır arıcılık yapan Ordu'lu Ramazan Köksal ölü olarak bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün'e gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Ağustos'ta Ürdün'e resmi ziyaret gerçekleştirecek.

PTT 2 bin 500 eleman alacak

PTT, bünyesinde çalıştırmak üzere 2 bin 500 eleman alacağını duyurdu.
TÜM HABERLER