Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kütahya’da Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kütahya'da Dumlupınar Kapalı Spor Salonunda Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği etkinlik İlahiyatçı Fatih Alparslan özen hocanın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı, okunan Mevlid-i Şerifle devam etti.

Grup İkra tarafından okunan ilahilerle devam programda açılış konuşmasını Eğitimci Adnan Alınç yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Alınç, Türkiye genelinde geçtiğimiz yıl 300'den fazla Kutlu Doğum etkinliği yaptıklarını hatırlatarak bu yıl ise köy, kasaba il ve ilçeler olmak üzere yine birçok noktada Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştireceklerini belirtti.

Alınç'ın konuşmasından sonra araştırmacı yazar Mehmet Ali Gönül günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Günümüzde anne-babaların çocuklarına isim verirken en çok Peygamber efendimizin ismi olan Muhammed'i verdiklerini söyleyen Gönül, "Çocuklarımıza Muhammed ismini koymuşsak Hz. Muhammed(sav) gibi olsun istemişizdir. Allah'ın Resulü'nü(sav) örnek alsın istemişizdir. Ve bugün ihtiyaç duyduğumuz şey budur." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ilahiyatçı Hasan Şenol'un okuduğu ‘Merhaba Yâr' isimli şiir katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Program Grup İkra'nın okuduğu ilahilerden sonra yapılan kapanış duasıyla sona erdi. (Zeki Aras- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler