Mardin’in Mazıdağı ilçesinde aniden rahatsızlandıktan sonra kaldırıldığı hastanede vefat eden Selahaddin Ürük’ün babası Hacı Mehmet Ürük, toprağa verildi.

Mazıdağı'ndaki Karşıyaka Mahallesi'nde evinde bulunduğu esnada aniden rahatsızlanan ve kaldırıldığı Mazıdağı Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden Hizbullah Cemaati'nin önde gelen isimlerinden Selahaddin (Sülhaddin) Ürük'ün babası Mehmet Ürük defnedildi.

Hacı Mehmet Ürük, bugün ikindi vaktinden önce evinde bulunduğu esnada aniden rahatsızlanınca Mazıdağı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Olayı duyan yakınları ile Selahaddin Ürük'ün dava arkadaşları hastaneye geldi. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Hacı Mehmet Ürük, saat 16.00'da vefat etti.

Ürük'ün naaşı sevenleri ve akrabaları tarafından Karşıyaka Camii'ne götürülüp yıkandıktan sonra salavatlar eşliğinde Karşıyaka mezarlığında defnedildi.

Ürük'ün taziyesi ise Gündoğan Mahallesi'nde bulunan eski cami halk taziye evinde kabul ediliyor. (Mehmet Aslan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler