A A A

Gebze’de Kutlu Doğum coşkusu

Eklenme : 2016-05-02 09:18

KOCAELİ - Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Dost-Der tarafından, “Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed" temasıyla Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Gebze’de Kutlu Doğum coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Dost-Der tarafından Gebze Kültür Merkezi'ndedüzenlenen Kutlu Doğum etkinliği yoğun bir katılım gerçekleşti.

Program Kocaeli Bölgesi ezan okuma birincisi Emrecan Tekel'in Kur'an'ı Kerim tilaveti ile başladı.

Peygamber Sevdalıları Platformunun 14 maddelik Vahdet ve Kardeşlik Çağrısını Dost Der Başkan Yardımcısı Tuncay Bölük okumasıyla program devam etti.

Okunan Mevlid-i Şerifin ardından Grup özlem Ajans sanatçılarından Nurullah Kuray, birbirinden güzel ilahiler seslendirdi.

Programa konuşmacı olarak katılan İsa Gövendik Vahdet ve kardeşlik üzerine yaptığı konuşmada katılımcılara duygulu anlar yaşattı.


Etkinliğe konuşmacı olarak katılan İsa Gövendik, Efendimiz Hz Muhammedin dünyaya gelişiyle sevgi ve kardeşliğin pekiştiğini vurgulayarak, "Yine Efendimizin (sav) Kutlu Doğumu için bir araya gelmiş bulunuyoruz ve Efendimiz doğdu diye bir daha seviniyoruz.Diyoruz ki ya Rasulallah! Senin doğumunla, senin gelişinle biz sevindik. Çünkü senin gelişinle biz İnsanlığı öğrendik. Biz insanlığı senden öğrendik ve biz senin gelişinle sevmeyi öğrendik. Biz senin gelişinle kardeşliği öğrendik. Sen yokken, sen gelmeden önce düşman olanlar, senin gelişinle kardeş oldular." diye konuştu.

"Sahabeler yeryüzüne hem kardeşliği hem muhabbeti öğretmişlerdi"

İsa Gövendik sahabelerin kardeşliğinden ve Resullulaha olan ve sevgisine değinerek," Onlar böyle bir peygamberden kardeşliği öğrenmişlerdi. Yılarca savaşanlar, bir araya gelmeyenler, birbirilerine selam vermeyenler kardeş olmuşlardı bir arada olmuşlardı Onlar yeryüzüne hem kardeşliği hem muhabbeti hem sevgiyi öğretmişlerdi. İnşallah bu Kutlu Doğum Etkinlikleri vesilesiyle Rabbim bize kardeş olmayı Peygamberin öğrettiği gibi sahabenin yaşadığı gibi kardeş olmayı bizlere de nasip etsin." temennisinde bulundu.

Etkinliğin ardından Peygamber Sevdalıları Platformu'nun bu yıl Kutlu Doğum etkinliklerinde dağıtılmak üzere bastırdığı "Peygambere Uyun Allah Sizi Sevsin " adlı kitap katılımcılara kitap hediye edildi.

Program okunan şiir ve duayla son buldu. (Ahmet Karakaş/ İLKHA )YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

5’inci kattan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’da bir apartmanın 5’inci katından düşen 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Köylerinin pirinç bölgesi ilan edilmesini istiyorlar

Batman’da pirinç ekimiyle uğraşan Akyar köyü çiftçileri, köylerinin pirinç bölgesi ilan edilip destek verilmesini istiyorlar.

Hakkari’de 36 yıldır arıcılık yapan kişi ölü olarak bulundu

Hakkari’nin Pınarca köyünde 36 yıldır arıcılık yapan Ordu'lu Ramazan Köksal ölü olarak bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün'e gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Ağustos'ta Ürdün'e resmi ziyaret gerçekleştirecek.

PTT 2 bin 500 eleman alacak

PTT, bünyesinde çalıştırmak üzere 2 bin 500 eleman alacağını duyurdu.
TÜM HABERLER