A A A

"Tehditle öğrencileri sindiren çetelere müsamaha gösterilmemeli"

Eklenme : 2016-05-13 19:14

KOCAELİ - Kocaeli Üniversitesi düzenlenen Fahri Doktora Tevcih Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tehdit ve baskıyla diğer öğrencileri sindiren çetelere asla müsamaha gösterilmemesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Fahri Doktora Tevcih Töreni'ne katıldı.

Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tehdit ve baskıyla diğer öğrencileri sindiren çetelere asla müsamaha gösterilmemesi gerektiğini belirterek, "Bu yıl kimi üniversitelerde şahit olduğumuz vandallıkların gelecek senelerde yaşanmaması için rektörlerime buradan önlem almalarını rica ediyorum." dedi.

Üniversitelerin hürriyetlerin kısıtlandığı, tek tip düşüncenin dayatıldığı, köhne ideolojilerin, körpe zihinleri rehin aldığı yerler olmaması gerektiğini ifade eden Erdoğan, "Farklı fikirlere tahammülün, ilmin merkezi olması gereken üniversiteler ülkemizde uzun yıllar yasaklarla anıldı. Hamd olsun bu konuda sizlerin de desteği ile önemli mesafe kat ettik. Artık kılık kıyafetinden, başörtüsünden, sakalından, inançlarından dolayı hiçbir öğrencimiz ötekileştirilmiyor. Üniversite kapılarına ikna odaları kurulmuyor. İkna odası kuranların halini gördünüz. Millet doğruyu her zaman takdir eder." diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Son dönemde bazı üniversitelerimizde yansıyan eski Türkiye manzaralarından duyduğum rahatsızlığı da ifade etmek istiyorum. Maalesef bazı üniversiteler yöneticilerin de göz yumması ile terör örgütlerinin eğitim kamplarına dönüşmüş durumda. Tehditle, baskıyla diğer öğrencileri sindiren bu çetelere asla müsamaha gösterilmemelidir. Üniversiteler terör örgütleri ile bağlantılı çetelere teslim edilemez. Bu konuda en ufak bir zafiyet yaşanması üniversitenin varlığına terstir. Ben bu yıl kimi üniversitelerde şahit olduğumuz vandallıkların gelecek senelerde yaşanmaması için rektörlerime buradan önlem almalarını rica ediyorum."

Programa Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Tuğrul Türkeş, Yalçın Akdoğan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, milletvekilleri, belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

2017-08-18 15:33:32

Şanlıurfa ile Adıyaman arasında inanç turizmini geliştirmek amacıyla hazırlanan milyon TL'lik Samsat-Bozova feribot seferi projesi bir türlü uygulamaya konmadı.

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

2017-08-18 15:33:14

Kur’an Nesli Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İttihad'ul Ulema üyesi Nihat Tay, Müslümanın, hayatını namazla anlamlandırması gerektiğini söyledi.

Minikler namaz için yürüdü

Minikler namaz için yürüdü

2017-08-18 15:25:21

Diyarbakır’da minikler, namaz ve ibadet farkındalığı için salavatlarla yürüyüş yaptı.

TÜM HABERLER

5’inci kattan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’da bir apartmanın 5’inci katından düşen 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Köylerinin pirinç bölgesi ilan edilmesini istiyorlar

Batman’da pirinç ekimiyle uğraşan Akyar köyü çiftçileri, köylerinin pirinç bölgesi ilan edilip destek verilmesini istiyorlar.

Hakkari’de 36 yıldır arıcılık yapan kişi ölü olarak bulundu

Hakkari’nin Pınarca köyünde 36 yıldır arıcılık yapan Ordu'lu Ramazan Köksal ölü olarak bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün'e gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Ağustos'ta Ürdün'e resmi ziyaret gerçekleştirecek.

PTT 2 bin 500 eleman alacak

PTT, bünyesinde çalıştırmak üzere 2 bin 500 eleman alacağını duyurdu.
TÜM HABERLER