Hastanede yangın tatbikatı

Mersin'in Tarsus ilçesinde özel bir hastanede yapılan yangın tatbikatında hasta ve çalışanların tahliyesi canlandırılırken, alevlere ilk müdahale gerçek söndürücülerle yapıldı.

Tarsus'ta özel bir hastanede, Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliğiyle yapılan yangın tatbikatında hastane çalışanlarını olası bir yangın halinde yapması gerekenler konusunda bilgilendirmek ve deneyim kazandırmak amacıyla düzenlenen tatbikat başarıyla sonuçlandı.

Yangın tatbikatında senaryo gereği yoğun bakım ve servislerde yatan yetişkin ve bebek hastalar ile çalışanların tahliyesi yapıldı. Bazı hastaların yangın merdiveninden ve itfaiye merdiveniyle kurtarıldığı tatbikatta tahliye edilenler ambulanslara konulup başka hastaneler nakledildi. Senaryodaki hastaları, hastanede çeşitli birimlerde görev yapan çalışanlar canlandırdı. Kurtarma çalışmaları sırasında hastane koridorları hareketli dakikalara sahne oldu.

Çalışma kapsamında itfaiye görevlileri yangın sırasında yapılması gerekenler hakkında bilgi de verdi. Hemşireler, teknik elemanları ve idari personel, söndürme tüplerini uygulamalı olarak kullanmayı öğrendi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler