Düşen askeri helikopterde bulunanların isimleri belli oldu

Giresun'un Alucra ilçesinde bir şehit yakını ve karakoldaki askeri personel ile bayramlaştıktan sonra dönüşünde Alucra ilçesinde düşen helikopterde 7 askerin hayatını kaybettiği belirtildi. Helikopterde bulunan 15 kişinin isimleri belli oldu.

Giresun'da bölgedeki karakollara bayramlaşmaya giden komutanların bulunduğu askeri helikopter, Giresun'a dönüşünde Alucra ilçesinde ormanlık alanda Tohumluk Yaylası'na düştü. Kazada 7 askerin hayatını kaybettiği belirtilirken, helikopterde bulunanların da isimleri belli oldu.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, helikopterde 8'i asker, 7'si asker yakını olmak üzere 15 kişinin bulunduğu bildirildi.

Edinilen bilgilere göre askeri Helikopterde Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, eşi Nuran Doğru ve küçük kızı Berrin Doğru, İl Jandarma Kurmay Başkanı Binbaşı Ünal Bayhan ve eşi Didem, oğlu Erdal ve kızı Işıl Bayhan, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Sadettin Şahin ve eşi Nihal Şahin, Ast. Personel Üstçavuş Cemalettin Çoban, Uzman Çavuş Adem Kara ve eşi Semra Kara, Pilot Yüzbaşı Hilmi özer, Pilot Üsteğmen Yüksel Kandemir ve Teknisyen Ast. Çavuş Muhammet Bedek'in bulunduğu belirtildi.. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler