Çiftehavuzlar Mezarlığı'nın hali içler acısı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan Çiftehavuzlar Mezarlığı halen bakım bekliyor.

Daha önce "Belediyenin yapmadığı temizliği halk yapıyor" başlığıyla haberlere konu olan Çiftehavuzlar Mezarlığı, halen bakım bekliyor. Bir metreyi bulan otların yanı sıra yılanlar, akrepler ve sivrisinekler, yakınlarının kabrini ziyarete gelen halkı canından bezdirdi.

Bayramın gelmesiyle beraber mezarlığa yakınlarını ziyaret etmeye giden halk, mezarlıkta bir metreyi bulan otların yanı sıra yılanlar, akrepler ve sivrisineklerden aşırı derecede rahatsız olduklarını ve belediyenin bir an önce bu mezarlığa sahip çıkması gerektiğini belirttiler.

Mezarlığa girişte bin bir zorluk çektiklerini belirten vatandaşlar, "Cenazelerimizi getirip defin ederken bin bir zorluk yaşıyoruz. Yılan ve akreplerin sokmasından korkuyoruz bu nasıl bir anlayıştır. Cenazelerimize hiç mi saygıları yok." diye sitemde bulundular.

Mezarlıkta su sorunun da olduğunu ifade eden ismini vermek istemeyen bir vatandaş, "Böyle bir mezarlığa saygı göstermeyenlere ne söylesem azdır. Her tarafta yılan ve akrepler, sivrisinekler var, su ihtiyacımız var su bulamıyoruz. Bunlara çare bulmayan belediyeyi Allaha havale ediyorum. Geçtiğimiz gün kardeşimi çok zor şartlarda defnettik. İnsana verilen saygı ortada. İstanbul, Ankara'da, İzmir'de yani metropol büyük şehirleri örnek alsınlar." diyerek belediyeye çağrıda bulundu. (Yunus Sırat, Hüseyin Genel-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler