Avrupa Parlamentosu'nda PKK sergisine Dışişleri'nden kınama

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Parlamentosu'nda PKK ile PYD'nin elebaşı ve üyelerini yansıtan fotoğraf sergisinin açılmasını kınadı.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Parlamentosu'nda PKK ile PYD'nin elebaşı ve üyelerini yansıtan fotoğraf sergisinin açılmasını yaptığı yazılı açıklama ile kınadı.

Açıklamada, "Avrupa Parlamentosu bu şekilde, hemen her gün masum insanların canını alan kanlı bir terör örgütünün propagandasına, dolayısıyla terörizmin teşvikine alet olmuştur. DEAŞ da, PKK da terör örgütleridir. Bir terör örgütünü diğer terör örgütüne tercih etmek, terörizmin tüm kurbanlarının anısına saygısızlıktır. Çifte standartlar Avrupa Birliği'nin imajını ciddi biçimde zedelemektedir. Bu konuda gerek Avrupa Birliği Daimi Temsilciliğimizce, gerek Bakanlığımızca gereken girişimler yapılmakta ve tepkiler ortaya konulmaktadır.Ülkemiz terörizmle mücadelede ilkeli bir yaklaşım benimsenmesi gerektiğini, keza Suriye'de barış ve istikrarın da ancak ilkeli bir duruşla tesis edilebileceğini her vesileyle hatırlatmayı sürdürecektir." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler