“Halk darbecilerin planlarını boşa çıkardı”

Darbe girişimine ilişkin konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, halkın meydanlara inerek darbecilerin planlarını boşa çıkardığını söyledi.

Gaziantep'te de askeri darbeye karşı tepkisini ortaya koymak için toplanan halka hitap eden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek darbecilere sert tepki göstedi.

Demokrasi Meydanına gelen halka vermiş olduğu desteklerinden dolayı teşekkür eden Şimşek, Şimşek, "Allah'ın izniyle bu millet galip gelecektir. Başaramayacaklar. Bu millet tankların üzerine çıkacaktır." dedi.

Yaşanan darbe girişimine karşı tüm Türkiye'de olduğu gibi Gaziantep halkının da ayakta olduğunu belirten Şimşek, "Demokrasi meydanındayız. Gaziantepliler, demokrasiye sahip çıkıyor. Gördüğünüz gibi binlerce hemşehrimiz ile birlikte meydanlardayız. Gün milli iradeye, demokrasiye sahip çıkma günüdür. Allah'ın izniyle bu millet galip gelecektir. Başaramayacaklar. Çünkü bu millet tankların üzerine çıkacaktır. Allah'ın izniyle başaramayacaklardır. Görüyorsunuz millet meydanlarda." ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler