Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 7 hakim ve 4 savcı gözaltına alınırken, İnebolu savcısı tutuklandı.

Darbe girişimiyle ilgili Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında 7 hakim ve 4 savcı gözaltına alındı.

İnebolu savcısı Davut Taşçı tutuklanırken, Savcı Mustafa Avşar ile eşi Hakim Tuğba Oğuz Avşar, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı nezaretinde Kastamonu Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 7 hakim ve 4 savcı hakkında soruşturma açıldı.

Haklarında gözaltı kararı bulunan Azdavay'da görev yapan Hakim Murat öztürk ile Kastamonu'da görev yapan Hakim Harun Ayluçtarhan'ı ikametlerinde bulamadı.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Hakim Yasemin Keskin, Kastamonu İdare Mahkemesi Üyesi Hakim Volkan Çakır, Devrekani'de görev yayan Hakim İbrahim Yurt, Kastamonu'da görev yapan Hakim Ayfer Yıldız ve Tuğba Oğuz Avşar ile İnebolu savcısı Davut Taşçı, Kastamonu Cumhuriyet Savcıları ömer Faruk Aydın, Serkan Yıldız, Engin Keskin ve Mustafa Avşar gözaltına alındı.

Savcı Davut Taşçı, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcı Mustafa Avşar ile eşi Hakim Tuğba Oğuz Avşar, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara çıkartılan 4 hakim ve 3 savcının sorgusunun devam ettiği öğrenildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler