Batman Üniversitesi öğrencilerine yönelik uyuşturucu madde bağımlılığı ve zararları hakkında konferans verildi.

Batman'da madde bağımlılığı ile mücadele konusunda kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun güçlendirilmesi amacıyla Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde farklı kurumlardan uzman personellerin katılımı ile kurulan Madde Bağımlılığı İle Mücadele Alt Komisyonu saha çalışmalarının yanı sıra aileleri, gençleri ve çocukları madde bağımlılığı konusunda bilinçlendirme çalışmaları devam ediyor.

Madde Bağımlılığı İle Mücadele Alt Komisyonu, Batman Üniversitesi Merkez Konferans Salonu ile Raman Konferans Salonunda Üniversite öğrencilerine yönelik uyuşturucu madde bağımlılığı ve zararları hakkında bilgi verildi.

Konferansta uyuşturucuya başlama nedenleri, uyuşturucunun şekli ve zararları kapsamlı bir şekilde üniversite öğrencilerine anlatıldı. Konferansa katılan öğrencilere uyuşturucu kullanıp zararlarını fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan hisseden madde bağımlısı kişilerin videoları ve hayat hikâyeleri izletildi.

öğrencilerinin yoğun katılım gösterdiği konferansta, yetkililer tarafından bilgilendirme broşürü, afişi ve kitapçıkları dağıtarak öğrenciler bilgilendirildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler