CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli’den DTSO’ya Ziyaret

CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Sayın ve CHP heyeti Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Sayın ve CHP heyeti Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasını (DTS0) ziyaret ederek il hakkında bir süre sohbet ettiler.

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ve Başkan Yardımcısı Metin Aslan tarafından karşılanan Kaleli, Diyarbakır'a dördüncü gelişi olduğunu ve her gelişinde şehrin biraz daha büyüyüp geliştiğini söyledi.

Ziyarette konuşan Ahmet Sayar, batının bölgeye bakış açısındaki önyargıların kırılması için, ticaret ve sanayi odası olarak, batıdaki illerin oda yetkililerini Diyarbakır'a davet ettiklerini, sosyal ve kültürel bağları güçlendirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten Sayar sözlerini şöyle sürdürdü; "Barış sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi için, farklılıklarımızla zenginleşerek, birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Bu bağlamda da hepimize önemli görevler düşmekte. Başta CHP olmak üzere ana muhalefet partilerinin de sürece aktif olarak dâhil olması ve kendi tabanlarını sürece destek olmaları için yönlendirmeleri barış ortamının sağlanmasına katkı sağlayacaktır." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler