Diyarbakır’da bombalı saldırı: 2 ölü çok sayıda yaralı var

Diyarbakır-Mardin-Batman 3 Yolu Bölge Trafik Denetleme Merkezi’ne bombalı araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Saat 13.10 sıralarında Diyarbakır-Mardin-Batman 3 Yolu Bölge Trafik Denetleme Merkezi'ne bombalı araçla saldırı düzenlendi. İlk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybederken çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, bölgedeki Karayolları şantiyesinde işçilerin kaldığı konteynırın arkasından polis merkezine taciz ateşi açıldı. Polislerin binadan dışarıya çıkıp karşılık vermesiyle bombalı araç infilak ettirildi.

Bombalı araçla düzenlenen saldırıda polis merkezindeki polisler, yol çalışması yapan Karayolları çalışanları, yoldan geçen yolcu otobüsü, minibüs ve otomobildeki sivil vatandaşlar arasında ölen ve yaralananların olduğu öğrenildi.

Saldırıdan hemen sonra olay yerine çok sayıda ambulans sevk edilirken, polis merkezinin tamamen hasar gördüğü, yakınlardaki 2 benzin istasyonun da kullanılamaz hale geldiği, patlamanın yaşandığı noktada geniş çaplı bir çukur açıldığı da görüldü.

Bombalı saldırı esnasında Batman'dan Diyarbakır D Tipi Cezaevine mahkûm ziyaretine gelen bir minibüsteki sivillerden Herdem Çetiner ve Türkan Deniz yaralandı. Yaralıların Çınar Devlet Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi.

Ayrıntılar güncellenecek. (M. Hüseyin Temel, Hüseyin Genel - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler