Bitlis’te girişimcilik belgesi kursunu tamamlayan 170 kursiyere törenle belgeleri verildi.

Bitlis'te açılan girişimcilik belgesi kursunu tamamlayan 170 kursiyere, Bitlis Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle belgeleri verildi.

Törene Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Küçük ve Orta ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi Başkanlığı (KOSGEB), Bilim Sanayi Odası Bitlis Temsilciliği ve SGK İl Müdürlüğü temsilcileri ile kursiyerler katıldı.

Törende konuşan Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan, kurumlardaki paralel yapı mensubu kişilerin, yatırım yapmak isteyen vatandaşları engellemeye çalıştığını söyledi.

Yatırımcı kuruluşlara gelen ödeneğin ve teşviklerin yüzde 90'ının bu kişilerce kullanıldığını belirten Tezcan, bilgi edinme ve irtibat kurma konusunda kurum kapılarının vatandaşlara açık olduğunu ifade etti.

Programa katılan İŞKUR, DAKA, KOSGEB ve SGK il temsilcileri, teşviklerden nasıl faydalanılacağı ve teşvik alabilmek için hangi şartların gerekli olduğu konusunda sunum yaptılar.

Sunumların ardından kursiyerlere girişimcilik belgeleri verildi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler