A A A

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde mahkûmlara işkence iddiası

Eklenme : 2016-08-19 14:11

EDİRNE - Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde hükümlü bulunan mahkûmlara cezaevinde işkence yapıldığı iddia edildi.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde mahkûmlara işkence iddiası

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde hükümlü bulunan Cihan Yeşil ve Şeyhmus Çelik'e gardiyanlar tarafından işkence yapıldığı ileri sürüldü.

İddia göre, aynı odada bulunan Cihan Yeşil ve Şeyhmus Çelik isimli mahkûmlara 8 Ağustos Pazartesi günü gardiyanlar tarafından işkence yapıldı.

Konu hakkında konuşan Çelik'in Avukatı Mehmet Mahmut Doğan, olayı duyduktan sonra cezaevine giderek müvekkilini ziyaret ettiğini söyledi. Gördüklerini anlatan Doğan, işkence nedeniyle müvekkilinin vücudunun birçok yerinde morluk, şişlik ve kırıkların olduğunu, cezaevi yönetiminin ise işkence yapıldığının belli olmaması için mahkûmları hastaneye göndermediğini belirtti.

Daha sonra cezaevi yönetimi ile görüştüğünü ifade eden Doğan, mahkûm Şeyhmus Çelik ve Cihan Yeşil'in işkence gördüklerini ve hastaneye kaldırılmaları gerektiğini söylediğini belirtti. Doğan, buna karşılık cezaevi yönetiminin mahkûmların sorunlu olduklarını ileri sürerek sağlık durumlarında bir problemin olmadığını raporlarla kendisine göstermeye çalıştıklarını, fakat doktor raporlarını incelediğinde mahkûmların vücutlarındaki morluklar ve işkence izleriyle ilgili bir şey yazılmadığını gördüğünü söyledi.

Doğan, mahkûmların acilen hastaneye gitmesi yönünde verdiği dilekçe üzerine, Şeyhmus Çelik ve Cihan Yeşil'in işkence olayından bir hafta sonra ancak hastaneye gönderildiğini dile getirdi.

öte yandan cezaevi yönetiminin mahkûmların işkence olayının duyulmaması için telefon görüşmesi yapmalarını da engellediği iddia edildi.

İddialarla ilgili görüştüğümüz cezaevi yönetimi ise konu hakkında konuşamayacaklarını ifade ettiler. (M. Hüseyin Temel – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Teşvik Başvuruları DİKA üzerinden yapılabilecek

Teşvik Başvuruları DİKA üzerinden yapılabilecek

2017-08-21 08:10:12

​DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Bölgedeki yatırımcıların Teşvik Başvurularını DİKA üzerinden yaparak yerelde bu işlemleri gerçekleştirebileceğini ve ilk başvuruyu aldıklarını söyledi.

Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

2017-08-21 07:24:32

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

TÜM HABERLER

İdil'de miniklerden namaz etkinliği

Şırnak'ın İdil ilçesinde Kur'an Nesli Platformu'na üye İrşad-Der tarafından organize edilen etkinlikte, minikler namaz için yürüdü.

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.
TÜM HABERLER