Filistinli heyetten Memur-Sen'e ziyaret

Uluslararası Filistinli Meslek Adamları Forumu Başkanı Adel Abdullah ile beraberindeki heyet 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası Memur-Sen’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Uluslararası Filistinli Meslek Adamları Forumu Başkanı Adel Abdullah ile beraberindeki heyet 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası Memur-Sen'e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ümmetin umudu olan Türkiye'nin çok önemli bir badire atlattığını ifade eden heyet, 15 Temmuz gününün ümmet için bir referandum niteliği taşıdığını belirtti.

Uluslararası Filistinli Meslek Adamları Forumu Başkanı Adel Abdullah, forumun Genel Sekreteri Maher Hasan Shawish ile Avrupa'daki Filistinli öğretmenler Meclisi Genel Sekreteri Yosra Agil'den oluşan Filistinli heyet, forum olarak İstanbul'da uluslararası bir toplantı gerçekleştirdikleri gece darbe girişiminin yaşandığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Sokağa çıkın" çağrısı üzerine kendilerinin de sokağa çıktıklarını dile getirdi. 15 Temmuz gecesi büyük bir endişe yaşadıklarını vurgulayan heyet, "Türkiye ümmetin son kalesidir. Hepimizin ortak dayanak noktasıdır. Tüm dünya Müslümanları gece boyunca Türkiye için dua etti. Biz de eşimizi dostumuzu arayarak Türkiye için dua etmelerini istedik. 15 Temmuz ümmet için referandum niteliği taşıdı. Ümmet o gece, Türkiye'nin kendileri için yaptıklarını onaylamak adına ya sesini yükseltecek, dua edecek ve Türkiye'nin yanında yer alacaktı ya da Türkiye'deki işgal girişimine karşı sessizliğe gömülecekti. Şundan eminiz ki dünyadaki tüm mazlumların duası sizinleydi. O gece kimin nerde durduğunu tarih kaydetti. Kimin için itibar kimin için intihar vesilesi olduğunu herkes biliyor. Türkiye kazandı, Filistin kazandı." dedi.

Heyet adına konuşan forumun Başkanı Adel Abdullah, "Memur-Sen'in örgütlü gücünü iyi biliyoruz. Bu gücü özellikle Eğitim Bir-Sen'in Antalya'da gerçekleştirdiği teşkilat toplantısında çok daha yakından görme imkânımız olmuştu. O toplantıya bizimle birlikte çok sayıda ülkeden de katılım olmuştu. Darbe gecesi yaşanan hareketlilikten hemen sonra televizyonları açtığımızda Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı konuşurken bulduk ve dedik ki ‘Memur-Sen direniş çağrısı yapıp sahaya iniyorsa korkacak bir şey yok'" ifadelerini kullandı. Türkiye'ye ve Memur-Sen'e geçmiş olsun ziyaretinde bulunmak için daha erken gelmek istediklerini ancak darbenin tamamen püskürtülmesinin daha önemli olduğunu bildikleri için öncelikle buna odaklandıklarını dile getiren Abdullah, Türkiye'yi güçlü görmekten son derece mutlu olduklarının altını çizdi.

Heyete yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Her daim dertleriyle dertlendiğimiz Filistinli dostlarımızı yanımızda görmekten son derece mutluyuz." dedi.

Yalçın, Türkiye'nin bugün dünden daha güçlü olduğunu vurgulayarak, "Hamdolsun, 15 Temmuz darbesini millet ve ümmet olarak kenetlenerek püskürttük. Memur-Sen olarak darbe girişiminin ilk saatlerinden itibaren sahada olduk. Direndik. Demokrasi nöbetlerinde de sahayı terk etmedik. Teşkilatımla bu anlamda gurur duyuyordum ancak bu duruşun darbe girişiminin ilk saatlerinde sizler gibi dostlarımızın yüreğine su serpmiş olmasından dolayı bir kez daha gurur duydum. Bu vesileyle tüm teşkilatıma da teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Filistinli heyetin ziyareti Filistin konusunda yapılabilecekler noktasında yapılan görüşmeler ile son buldu. Heyetin kabulünde Memur-Sen Dış İlişkiler Koordinatörü Osman Timurtaş, Memur-Sen Dış İlişkiler Uzmanı Hüseyin Bahcet ile Eğitim Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkan Yardımcısı Fatma Aydar da hazır bulundu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler