Tatvan Anadere özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Tatvan’ın Anadere bölgesinin, milli güvenlik ve kamu esenliğini sağlamak amacıyla 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiği duyuruldu.

Tatvan Anadere; milli güvenlik ve kamu esenliğini sağlamak amacıyla 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi. Tatvan ilçesinde yapılan saldırının ardın gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında Hanelmalı köy sınırlarının da içinde bulunduğu Anadere bölgesi 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Valilikte yapılan açıklamada; söz konusu bölgeler milli güvenlik, kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11'inci maddesi ile 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesine istinaden; bahse konu bölgelere gidebileceği değerlendirilen vatandaşların mezkur bölgelerindeki yasadışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri için 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtildi.(İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler