Bingöl’de miting ve gösteriler yasaklandı

Bingöl Valiliği’nden yapılan açıklamada,, 5,6 ve 7 Eylül tarihlerinde tüm miting, açık hava gösterileri ve basın açıklamalarının yasaklandığı belirtildi.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 5,6 ve 7 Eylül tarihlerinde il genelinde tüm miting, açık hava gösterileri ve basın açıklamalarının yasaklandığı belirtildi.

Valiliği açıklamasında, "Kentin huzur ortamı ile milli güvenlik ve kamu düzeninin bozulmaması, Cumhuriyetin temel nitelikleri, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla, 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun 11. ve 14. maddelerine istinaden Bingöl genelinde 05-06-ve 07 Eylül tarihlerinde yapılacak olan her türlü miting, halk buluşması, açık hava toplantısı, gösteri yürüyüşü, oturma eylemi, basın açıklaması, stant açma, çadır kurma türündeki tüm etkinlikler yasaklanmıştır." İfadelerine yer verildi.

HDP mitingi de yasaklandı

Dolayısıyla yapılan yasak kapsamında; 6 Eylül Salı günü HDP Eş Genel Başkan'ı Selahattin Demirtaş, DBP Eş Başkan'ı Sebahat Tuncel, HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken ve Bingöl Milletvekili Hişyar özsoy'un katılımıyla gerçekleşmesi planlanan miting de yasak kapsamına girmiş oldu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler