DBP/HDP'lilerden kayyum protestosunu alışveriş alanına taşıma girişimi

Batman Belediyesine kayyum atanmasını bahane eden bir grup DBP/HDP'linin, yaptıkları protestoyu bayram alışverişi yapılan alana taşımak istedi, ancak umduklarını bulamayınca geri çekildiler.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Batman Belediyesine yapılan kayyum atamasını bahane ederek protesto eden DBP/ HDP'li grup, sloganlarla polise karşı yürüyüş yaparak polis müdahalesinin ardından, ise bayram alışverişi yapılan Batman'ın en yoğun caddelerinden olan Gülistan Caddesine kaçtı.

DBP/ HDP'li grup, Gülistan Caddesinde bayram alışverişi yapan vatandaşlar arasında sloganlar atılarak vatandaşları provoke etmeye çalıştı. Belli bir süre vatandaşlar arasında sloganlar atan grup umduklarını bulmayarak geri çekildi.

Kayyum atanmasının ardından sabah saatlerinden beri çok sayıda TOMA, zırhlı polis araçları ve jandarma ekibinin Batman Belediyesi çevresindeki güvenlik önlemleri devam ediyor.

öte yandan sabah saatlerinde Batman'ın Gercüş ilçesinde atanan kayyumu tanımadıklarının belirten iki belediye çalışanının gözaltına alındığı ve yapılan işlemlerin ardından serbest bırakıldıkları öğrenildi. (M. Sait Çelik - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler