A A A

Metin Kaplan'ın ailesi suç duyurusunda bulundu

Eklenme : 2016-09-16 14:12

EDİRNE - Tedavi gördüğü hastanede jandarma tarafından apar topar cezaevine götürülen 28 Şubat mağduru Metin Kaplan'ın ailesi Edirne Cumhuriyet Başsavcısına suç duyurusunda bulundu.

Metin Kaplan'ın ailesi suç duyurusunda bulundu

12 yılı aşkındır tutulan 28 Şubat mağduru Metin Kaplan, ameliyat olduğu Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde doktoruna haber verilmeden apar topar tekrar cezaevine götürülmesi hakkında Kaplan'ın ailesi Edirne Cumhuriyet Savcılığına şikâyet dilekçesi verdi.

Hastane personeli ile cezaevinden görevli gelen jandarma komutan hakkında suç duyurusunda bulunan Metin Kaplan'ın eşi Belkıs Kaplan, şikâyet dilekçesinde eşinin ameliyatı gerçekleştiren doktorun haberi olmadan cezaevine götürüldüğüne yer verdi.

Eşinin 31 Ağustos Çarşamba günü, ameliyat olduğunu dilekçede hatırlatan Belkıs Kaplan, "Doktor bana, eşimin antibiyotik tedavisi olacağını 15 gün hastanede kalması gerektiğini söyledi. Bayram arefesi, görevli infaz koruma memuru asistan doktor ile birlikte eşimin kaldığı odaya geldiler. Asistan doktor eşime hitaben ismini de yanlış söyleyerek, ‘Mehmet bey bugün taburcu olacaksınız' dedi. İnfaz koruma memuru herhangi bir şey söylemedi. Ben eşimin doktorunun bana söylediği hususları asistan doktora söyledim. Asistan doktor bana, bu konuda bir bilgisinin olmadığını söyleyerek, ‘Ben bir gideyim bakayım' dedi. Yaklaşık bir-bir buçuk saat sonra odaya infaz koruma memuru yanında jandarma görevlileriyle geldi. ‘Tamam, çıkıyorsunuz hemen hazırlanın' dedi. Ben onlara hitaben ‘Doktorun onayını aldınız mı?' diye sordum. Bana, iznini aldıklarını söylediler ve hızlı bir şekilde eşimi hastaneden çıkartarak cezaevine götürdüler." dedi.

Mahkûm servisinde sadece eşinin bulunduğunu söyleyen Kaplan'ın dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

"Orada soyadını bilmediğim Recep isimli sağlık memuru vardı. Eşim taburcu olmadan bir gün önce, ‘Yarın siz taburcu olacaksınız' demişti. Hâlbuki cezaevi ve doktorun bu husustan haberi yoktu. Zannedersem sağlık memuruna orada bulunmak zor geldiği için eşimin bir an önce çıkması için uğraş verdi. Bu sebeple sağlık memurundan ve eşimin taburcu olduğu gün görevli komutandan şikâyetçiyim. Çünkü komutan kaba davrandı. Bu hususta eşim gerekli tanıkları gösterebilir."

Hatırlanacağı üzere, 31 Ağustos Çarşamba günü ameliyat olan 28 Şubat Mağduru Metin Kaplan, Kurban Bayramı arefesinde hastanede tedavisine devam edilmesi gerekirken, doktorunun haberi olmadan cezaevine götürülmüştü. (M. Hüseyin Temel – İLKHA)Metin Kaplan'a arefe gününde zulüm!
Metin Kaplan'a arefe gününde zulüm!

12 yılı aşkındır cezaevinde bulunan 28 Şubat mağduru Metin Kaplan, ameliyat olduğu hastanede tedavisine devam edilmesi gerekirken jandarma tarafından apar topar cezaevine götürüldü....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Teşvik Başvuruları DİKA üzerinden yapılabilecek

Teşvik Başvuruları DİKA üzerinden yapılabilecek

2017-08-21 08:10:12

​DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Bölgedeki yatırımcıların Teşvik Başvurularını DİKA üzerinden yaparak yerelde bu işlemleri gerçekleştirebileceğini ve ilk başvuruyu aldıklarını söyledi.

Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

2017-08-21 07:24:32

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

TÜM HABERLER

İdil'de miniklerden namaz etkinliği

Şırnak'ın İdil ilçesinde Kur'an Nesli Platformu'na üye İrşad-Der tarafından organize edilen etkinlikte, minikler namaz için yürüdü.

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.
TÜM HABERLER