6-7 Ekim 2014 tarihinde Diyarbakır'da Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökgüz’ün PKK/HDP’liler tarafından vahşice katletmelerine ilişkin 41 sanığın yargılandığı dava yarın devam edecek.

Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökgüz'ün 6-7 Ekim 2014'te Kurban Bayramında ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtırken PKK/HDP'liler tarafından vahşice katletmelerine ilişkin 19'u tutuklu 41 sanığın yargılandığı davaya yarın devam edilecek.

Güvenlik gerekçesiyle Diyarbakır'dan Ankara'ya nakledilen davanın sekizinci duruşması, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yarın saat 10.00'da başlayacak. Davanın son yedinci duruşmasında mahkeme, sanıklar Ersin Filizer, Burhan Ay ve İsa özel ile suça sürüklenen çocuk Y.U. hakkında yakalanmalarının beklenmelerine, bazı tanıkların ifadelerinin alınması için bulundukları yerlerdeki mahkemelere talimat yazılmasına karar vermişti.

Ayrıca suça sürüklenen 6 çocuk ile 2 sanığın DNA örneklerinin, DNA Veri Bankasındaki örneklerle eşleştirilmesi için müzekkere gönderilmesine karar veren mahkeme, bu çocuklardan F.G. ve C.T'nin teşhise elverişli fotoğrafları çektirilerek, olay yerinde bulunup bulunmadıkları konusunda bilirkişi raporu alınmasını kararlaştırmıştı.

öte yandan katliama ilişkin yaşı 18'den küçük 7 kişi hakkında Diyarbakır'da açılan ve sonradan Ankara'ya gönderilen davalar da Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki dosyayla birleştirilmişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler