Siyonist İsrail'in, Mavi Marmara baskınında katlettiği Müslümanlar için Türkiye’ye ödemesi gereken 20 milyon dolar ödediği bildirildi.

Terör rejimi İsrail, 31 Mayıs 2010'daki Mavi Marmara baskınında katlettiği Müslümanlar için Adalet Bakanlığının hesabına yatırdı. ödenen tazminat Mavi Marmara baskınında şehit olanların ailelerine ve yaralanan gazilere aktarılacağı belirtildi.

öte yandan tazminatın, Türkiye'yi Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu'nun Şimon Peres'in cenaze törenine katıldığı anlarda yatırılması dikkat çekti.

Mavi Marmara baskını

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın da aralarında bulunduğu 6 uluslararası sivil toplum örgütü, Gazze'ye insani yardım götürmek için bir yardım filosu oluşturmuş, 37 farklı ülkeden gelen 750 aktivist 6 bin tonluk insani yardımı Gazze'ye ulaştırmayı hedeflemişti.

31 Mayıs 2010 tarihinde Mavi Marmara gemisinin etrafı terör rejimi İsrail ordusuna ait 4 savaş firkateyni, 3 helikopter, 2 denizaltı ve 30 zodyak bot ile sarılmış, 9 Türkiye vatandaşı o anki baskında şehit düşmüş, 1 kişi de yoğun bakımda şehit olmuştu. Baskında ayrıca 56 kişi ise yaralanmıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler