Suriye'de süren Fırat Kalkanı Operasyonu'nda IŞİD'e ait 9 bina imha edilirken, operasyonda 15 ÖSO askeri öldü, 35 kişi de yaralandı.

Genelkurmay Başkanlığınca yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı Harekatı'nda IŞİD'e ait 9 binanın imha edildiği, 63 IŞİD hedefine 301 atış yapıldığı belirtildi. Ayrıca operasyonda 15 özgür Suriye Ordusu (öSO) askerin öldüğü, 35 askerin de yaralandığı açıklandı.

Açıklamada, "Koalisyon güçleri tarafından, Ziyadiyah, Bahrutah, Duvaybık, Aktarin (2) ve Türkmen Barı (6) bölgelerinde tespit edilen DEAŞ Tö unsurlarına yönelik icra edilen 11 hava harekâtı sonucunda, 13 DEAŞ unsuru etkisiz hale getirilmiş, DEAŞ unsurlarınca kullanıldığı keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 4 bina, 3 araç (2'si EYP yüklü) ve 1 havan imha edilmiştir." denildi.

Hava harekâtında, Aktarin, Türkmen Barı ve Dabık'ta bulunan 9 hedefe 10 bomba atılmış ve IŞİD'e ait silah mevzii ve mühimmat deposu olarak kullanılan 9 binanın imha edildiği kaydedildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler