FETÖ’nün Iğdır Üniversitesindeki yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda bir çok öğretim görevlisi gözaltına alındı.

Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında FETö'nün Iğdır Üniversitesindeki yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda çoğu öğretim görevlisini gözaltına alındığı belirtildi.

Gözaltına alınanları sayısı henüz netleşmezken üniversitedeki aramaların sürdüğü öğrenildi.

Soruşturma kapsamında İlahiyat, Mimarlık ve Mühendislik Fakülteleri ile MYO ve Suveren Kampüsünde bazı öğretim görevlilerin odalarında arama yapılıyor.

Operasyon kapsamında İlahiyat Fakültesi Eski Dekanı Ş.E, İlahiyat Fakültesi öğretim Görevlileri M.Ç, İ.A, rektörlük üst düzeyen çalışanlardan A.K, Ziraat Fakültesi öğretim görevlisi K.K, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi öğretim Görevlisi H.B'nin gözaltına alınanlar arasında olduğu öğrenildi.

öte yandan eski Dekan Ş.E'nin odasında Fethullah Gülen'e ait kitapların bulunduğu belirtilirken bazı öğretim görevlilerin odasında da 1 Dolar'ın çıktığı bildirildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler