A A A

Yasin Börü ve arkadaşları Edirne'de anıldı

Eklenme : 2016-10-08 20:04

EDİRNE - Merkezi İstanbul'da bulunan Marifet Eğitim Derneği'nin Edirne Temsilciliğinde, 6-8 Ekim Şehitlerini Anma etkinliği düzenlendi.

Yasin Börü ve arkadaşları Edirne'de anıldı

Merkezi İstanbul Fatih'te bulunan Marifet Eğitim Derneği'nin Edirne Temsilciliğinde, 6-8 Ekim Şehitlerini Anma Etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte Şehit Yasin Börü ve dava arkadaşlarının şehadeti ve sonrasındaki gelişmeler ele alındı. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği programda 6-8 Ekim'le ile ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı.

"Allah'ın da bir planı vardı"

Etkinlikte konuşan dernek temsilcisi Mazlum Gül, "6-8 Ekim, Siyonist Kürtlerin Müslüman Kürtlere karşı bir imha projesiydi. PKK'nın planı büyüktü lakin Allah'ın da bir planı vardı." ifadelerini kullandı.

Gül konuşmasına şöyle devam etti:

"6-8 Ekim bölgenin Müslümanlarının anlaşılması açısından bir milat oldu. Adeta karanlık yıllara ışık tutan bir meşale oldu. 90'larda da aynı hain çetenin vahşi saldırılarına maruz kalan Mustazaf camia, o dönem de ne yaptıysa sesini duyuramadı. Bugün ise Yasin Börü'nün kanının bereketiyle Müslümanların mahsumiyeti ve mazlumiyeti anlaşılmıştır." dedi.

"Çağın Yezid'lerine boyun eğmediler"

Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının Hz. Hüseyin gibi olduklarını belirten Gül, "Onlar Hz. Hüseyin gibi, ‘Eğer Allah'ın dini hakim olacaksa, ey kılıçlar alın benim canımı' diyerek yeryüzünde zulmün yerine adalet ve huzurun hakim olması için canlarını feda etmekten çekinmediler. Sadece kurban eti dağıtmadılar. Aynı zamanda bedenlerini de bu kutsal yolda feda ettiler. Hüseyin gibi çağın Yezid'lerine boyun eğmediler. 6-8 Ekim Emperyalist ABD'nin emri, PKK'nin taşeronluğu ve FETö'cü polislerin 3 maymunu oynamasıyla neticelenen bir katliamdı. Zira 6-8 Ekim'de görev yapan emniyet yetkilileri şu an FETö'den yakalanmış, ya ceza evinde ya da kaçak durumdalar." şeklinde konuştu.

Etkinlikte Sinevizyon gösterimi yapıldıktan sonra dağıtılan Aşure ikramının ardından program sona erdi. (Mehmet Tahir özsoy-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Teşvik Başvuruları DİKA üzerinden yapılabilecek

Teşvik Başvuruları DİKA üzerinden yapılabilecek

2017-08-21 08:10:12

​DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Bölgedeki yatırımcıların Teşvik Başvurularını DİKA üzerinden yaparak yerelde bu işlemleri gerçekleştirebileceğini ve ilk başvuruyu aldıklarını söyledi.

Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

2017-08-21 07:24:32

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

TÜM HABERLER

İdil'de miniklerden namaz etkinliği

Şırnak'ın İdil ilçesinde Kur'an Nesli Platformu'na üye İrşad-Der tarafından organize edilen etkinlikte, minikler namaz için yürüdü.

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.
TÜM HABERLER