HÜDA PAR Denizli Gençlik Kollarından 6-8 Ekim açıklaması

6/8 Ekim 2014’te PKK’lilerce İslami kurum ve şahsiyetlere düzenlenen saldırılar HÜDA PAR Denizli İl Gençlik Kolları tarafından yapılan basın açıklamasıyla kınandı.

6-8 Ekim 2014'te HDP tarafından yapılan çağrıyla sokağa salınan PKK'lilerce sergilenen vandalizmin ikinci yıl dönümünde HÜDA PAR Denizli İl Gençlik Kolları tarafından basın açıklaması yapıldı.

Hatırlanacağı üzere çıkan olaylarda ülke genelinde bir kaos ortamı oluşmuş ve bir çok insan yaşamını yitirmişti. HDP/PKK'li yetkililerin çağrısıyla sokağa inen katiller mütedeyyin ve İslami şahsiyete sahip insanlara karşı bir kıyım girişiminde bulunmuştu. Ülke genelinde camiler, Kur'an kursları, okullar, evler ve işyerleri yakılmış ve yağmalanmıştı. Bunların yanında sakallı, cübbeli, başörtülü insanlar hedef alınmış ve saldırıya uğramışlardı. özellikle sembol haline gelen ve kurban eti dağıtırken şehit edilen Yasin Börü, Riyad Güneş, Cumali Güneş, Hüseyin Dakak, Hasan Gökgöz, Turan Yavaş bu olaylarda hunharca şehit edilmişlerdi.

Yaşanan bu olayların üzerinden geçen ikinci yılda da bu olaylar kınanmaya devam ediliyor.

Yapılan basın açıklamasını Denizli İl Gençlik Kolları Başkan Ahmet Ural okudu.

Ural, Müslümanlar var oldukça bölgeyi İslamsızlaştırma emellerine asla ulaşılamayacağını dile getirerek bu zulmün böyle daha fazla devam edemeyeceğini söyledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler