A A A

28 Şubat ve FETÖ mağdurlarından Memur-Sen’e ziyaret

Eklenme : 2016-10-15 14:55

ŞANLIURFA - 28 Şubat ve FETÖ Mağduru İnisiyatifi, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa şubelerini ziyaret ederek destek talebinde bulundu.

28 Şubat ve FETÖ mağdurlarından Memur-Sen’e ziyaret

FETÖ/PDY’nin çeşitli kumpasları sonucu hapis cezası verilen mahkûmlar mağduriyetlerini anlatmak için, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa şubelerine ziyaret gerçekleştirdi.

FETÖ/PDY mağduru aileleri temsilen oluşturulan 4 kişilik heyette 28 Şubat ve FETÖ Mağduru İnisiyatifi Başkanı Seyfeddin Gündüz, 25 yıldır amcası oğlu cezaevinde bulunan Hasan Göv eşlik etti.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen’i ziyaret eden heyeti, Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun karşıladı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yürütülen operasyonlar sonucu yaklaşık 4 bin civarında FETÖ’cu yargı mensuplarının tutuklandığını bunların 28 Şubat sürecinde verdikleri hükümlerin geçersiz sayılması gerektiği ifade ettiler.

Ziyarette geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın '15 yıl hapishanelerde çürüyen vatandaşlarımız var' sözlerine dikkat çekmesinin önemli olduğu, bunun bir an önce incelenip yeniden yargılanma sürecinin başlatılması konusunda konuşuldu.

Ziyaret hakkında İLKHA’ya açıklamalarda bulunan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Yusufî mahkûmların dosyalarının yeniden incelenmesi gerektiğini belirtti.

Coşkun, “28 Şubat ve FETÖ mağduru bir heyet ziyaretimize geldi. Bizim de amacımız gayemiz adaletin tecelli etmesidir. Biliyorsunuz 28 Şubat sürecinde Müslümanların üzerinden silindir geçer gibi tüm Müslümanlar sıkıntıya girdi. Bizim de bu 28 Şubat sürecinde mağdur olan kardeşlerimiz, hâlihazırda içerde olan, uzun yıllardır içerde yatanlar var. Az önce gelen heyetteki bir kardeşimizin amcası oğlu yaklaşık 25 yıldır içerde. Bizde buradan hükümete, yetkililere sesleniyoruz. Gerçekten FETÖ’den dolayı yaklaşık 4 bin civarında yargı mensubu ya cezaevinde ya da soruşturması devam ediyor. Düşünün bunların o zamanlardaki yargı mensuplarının kararları sonucunda hâlihazırda mağdur olan kardeşlerimiz hâlen cezaevlerindeler. Yetkililerden isteğimiz dosyaların tekrardan açılması, yargı sürecin başlatılması, eğer bir cezaları varsa gereğinin yapılması ama cezaları yoksa da bir an önce özgürlüklerine kavuşturulması taraftarıyız.  Bunun gerçekleştirilmesini istiyoruz.” dedi.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan 28 Şubat ve FETÖ Mağduru İnisiyatifi Başkanı Seyfeddin Gündüz ise, “28 Şubat ve FETÖ Mağduru İnisiyatifi adına Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’i ziyaret ettik. Oradaki kardeşlerimize mecalimizi anlattık. 25-26 yıldır mağdur olan bu toplumun belki de hayırgâh insanları olan, bu toplumun yüz akı olan bu insanların ne tür kumpaslarla, sahtekârlıklarla derdest edildiklerini, mahkemelere ve hapishanelere sokulduklarını anlattık. Kendileri bu konuda bizi anladıklarını aynı şekilde kendilerine de bu tür kumpaslar kurulduğunu dile getirdiler. Çeşitli camialardan içerde olan kardeşlerimizin toplam sayısı 600 civarıdır. Bu kardeşlerimizin sesi olma adına, bu kardeşlerimizin dualarında yer bulma adına talepte bulunduk. Kendileri de Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen camiası olarak bu konuda bize yardımcı olacaklarını dile getirdiler. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” şeklinde konuştu. (Ramazan Casuk-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

2017-06-28 14:49:47

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

2017-04-08 01:14:15

FETÖ tarafından 2010 yılında kurulan kumpas ile cezaevine konulan Adıyaman Vahdet-Der üyeleri verilen cezanın tamamını yatarak çıktılar.

"Babam dünyadan göçmeden ağabeyim onu son bir kez görebilsin"

2017-02-14 14:20:23

21 yıldır cezaevinde bulunan Mustafa Dayan'ın, babasının felç geçirdiğini belirten aile bireyleri, uzun yıllardır evlat hasreti yaşayan babanın son kez oğluyla görüştürülmesini istediler.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER