A A A

“Sesimizi kimseye duyuramadık”

Eklenme : 2016-10-18 19:35

BİNGÖL - 28 Şubat ve FETÖ mağduru aileleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak yaşadıkları mağduriyetleri dile getirdi.

“Sesimizi kimseye duyuramadık”

28 Şubat ve FETö mağduru mahkûmların aileleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan'a mektup yazarak yaşadıkları mağduriyetleri dile getirdi.

Yakınlarının kumpaslarla yıllardır zindanlarda haksızca tutulduklarını anlatan aileler, yeniden yargılama talebinde bulundu.

17 yıldır cezaevinde bulunan Şefik Demir ile yine 19 yıldır cezaevinde olan Vedat Gören'in aileleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a yazdıkları mektupları postalamak için Bingöl Genç Caddesi üzerinde bulunan Merkez Postaneye geldiler.

Mektupların gönderilmesinin ardından postane önünde açıklama yapan aileler, yıllardır haksızca cezaevinde tutulan yakınları için "Af değil, yeniden yargılanma istiyoruz" diyerek seslerinin duyurulmasını istediler.

Şefik Demir'in oğlu Muhammed Demir, "Ben dört yaşındayken babam FETö'nün polis, savcı ve hâkimleri tarafından kumpas kurularak cezaevine konuldu. 17 yıldır cezaevindedir. Ben çocukluğumu ve gençliği babasız yaşadım. Babam askerde olduğu sürede kendisine suç isnadında bulundular ve tutuklayıp cezaevine koydular. Babama ceza veren hakim ve savcılar şu an FETö'den cezaevindeler." dedi.

19 yıldır cezaevinde bulunan Vedat Gören'in ağabeyi Ahmet Gören ise "Kardeşim 1998 yılından beri haksız ve hukuksuz bir şekilde cezaevinde yatıyor. Kardeşim İslami hizmetlerinden dolayı cezaevine konuldu. Geçmişte FETö denen yapı kendileri dışında kimseye hayat hakkı tanımadıkları gibi hiç kimseye tahammülleri de yoktu. Uydurma delillerle, kendi emrinde olan kolluk güçleri, hâkim ve savcılarla kumpaslar kurarak, kardeşimi ve onun gibi birçok kişiyi İslami hizmetlerinden dolayı cezaevine attılar. Yaşanan haksızlıklar nedeniyle sesimizi kimseye duyuramadık. Geçmişte FETö kumpaslarının sonucu yakınlarımızın cezaevine atıldığını bir türlü kimseye inandıramadık. Ta ki, 15 Temmuz darbe girişinde FETö'cülerin gerçek niyetleri anlaşılıncaya kadar. Bugün ortaya çıkan durumu bizler yıllar önce biliyorduk, anlatıyorduk ama kimse anlamak istemiyordu." ifadelerini kullandı. (Nihat Kanat- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

2017-06-28 14:49:47

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

2017-04-08 01:14:15

FETÖ tarafından 2010 yılında kurulan kumpas ile cezaevine konulan Adıyaman Vahdet-Der üyeleri verilen cezanın tamamını yatarak çıktılar.

"Babam dünyadan göçmeden ağabeyim onu son bir kez görebilsin"

2017-02-14 14:20:23

21 yıldır cezaevinde bulunan Mustafa Dayan'ın, babasının felç geçirdiğini belirten aile bireyleri, uzun yıllardır evlat hasreti yaşayan babanın son kez oğluyla görüştürülmesini istediler.

TÜM HABERLER

Bombalı araç kullanan 2 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında bombalı araç kullanan 2 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Kulp'ta çatışma: Bir güvenlik korucusu yaralı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK'liler ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, bir güvenlik korucusu yaralandı.

ABD'de güneş tutulması başladı

​Ayın güneş ile dünya arasına girmesiyle gerçekleşen olay sadece Kuzey Amerika'da gözlemlendi.

Batman’da yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı

​Batman’da bir dinlenme tesisinde yapılan aramada yabancı uyruklu 36 kişi yakalandı.

Gaziantep’te düzenlenen konser ve festivallere tepki

Gaziantep’te belediyeler tarafından düzenlenen konser ve festivallere tepki gösteren gazeteciler ve vatandaşlar, halkın parasının bu tür yerlerden ziyade yatırıma harcanması gerektiğini söylediler.
TÜM HABERLER