Metro seferlerine miting düzenlemesi

15 Temmuz Demokrasi Meydanında yapacağı miting ve toplu açılış töreni nedeniyle Şehreküstü İstasyonunun işletime kapatılması dolayı seferlere yeni düzenleme yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda yapacağı miting ve toplu açılış töreni nedeniyle Şehreküstü istasyonunun işletime kapatılması yüzünden seferlere yeni düzenleme yapıldı.

Yapılan düzenlemeye göre, Bursaray Şehreküstü İstasyonu 22 Ekim Cumartesi (yarın) günü saat 11.00'dan sonra işletime kapatılacak. Emek ve üniversite yönünden gelen trenler Merinos İstasyonuna kadar gidecek. Merinos ile Osmangazi istasyonu arasında mekik tren çalıştırılacak. Kestel yönünden gelen trenler de Demirtaşpaşa istasyonuna kadar gidecek. Merinos ve Gökdere istasyonları arasında otobüs işletimi yapılacak.

Bu sebeple: Emek-Üniversite yönünden gelen ve Osmangazi istasyonuna gidecek yolcular, Merinosta trenden inerek karşı yöndeki trene aktarma yaparak gidebilirler.

Emek-Üniversite yönünden gelen ve Arabayatağı-Kestel yönüne gidecek yolcular, Merinosta otobüs aktarması yaparak Gökdere istasyonuna kadar gidebilir ve Gökdere'de tekrar trene binebilirler.

Arabayatağı-Kestel yönünden gelen ve Emek-Üniversite yönüne gidecek yolcular, Gökdere istasyonunda otobüs aktarması yaparak Merinos istasyonuna kadar gidebilir ve Merinosta tekrar trene binebilirler. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler