A A A

Obezite ile mücadele için asansöre binmek yasaklandı

Eklenme : 2014-12-31 17:22

EDİRNE - Edirne'de obeziteyle mücadele çalışması kapsamında valilik tarafından asansörler yalnızca üçüncü kattan sonra kullanılabilecek.

Obezite ile mücadele için asansöre binmek yasaklandı

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, obezite ve diğer kilo ile gelen hastalıklarla mücadele kapsamında, kamu ve özel kurumlarda bundan itibaren ilk 3 kata asansör yasağı getirildiğini ve vatandaşları sağlık için merdiven kullanmaya yönelttiklerini belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Şahin, "Bu proje Sağlık Bakanlığını ve diğer bakanlıkları harekete geçirdi. Obeziteyle mücadele konusunda biz de Edirne Valiliği olarak örnek olacak bir proje geliştirdik. Bundan böyle gerek kamu, gerekse özel sektördeki bütün asansörlerin ilk 3 durağı iptal edilecek. Tabi ki hastaneleri göz ardı etmek gerekir, bunlar istisnai tutulacak." dedi.

İl Sağlık Müdürlüğünde başlayan bu uygulamanın diğer kurumlarda da başlaması için Vali Şahin'in talimatlarıyla hazırlıklar başlatıldı. Hazırlanan afişlerin kurumlara dağıtılacağı ve belli bölgelere asılacağı belirtildi. Ayrıca il hıfzıssıhha kurulunda konu taraflarca görüşülerek, hastaneler hariç diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yük ve eşya taşıma dışında asansör kullanılmaması için kararlar alınacağı ifade edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

"Meme muayenesi konusunda yaşanılan çekingenlik hayata mal olabilir"

2017-08-18 09:43:19

​Uzmanlar, ileri evre meme kanserinin yeni keşfedilen tedavi yöntemleri sayesinde artık kontrol altına alınabildiğini ve hastaların yaşam süresinin uzatılarak daha kaliteli bir hayat sürmesinin mümkün olduğunu belirtti.

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

2017-08-17 21:05:19

​İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Bursa’da Afet Koordinasyon Merkezi açıldı.

TÜM HABERLER

İdil'de miniklerden namaz etkinliği

Şırnak'ın İdil ilçesinde Kur'an Nesli Platformu'na üye İrşad-Der tarafından organize edilen etkinlikte, minikler namaz için yürüdü.

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.
TÜM HABERLER