Dışişleri’nden Afganistan’da 30 sivilin öldürülmesine tepki

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan’da Ghor vilayetinde kaçırılarak öldürüldükleri belirtilen 30 kişi hakkında taziye mesajı yayımlayarak, olayı şiddetle kınadı.

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan'ın Ghor vilayetinde, 30 sivilin kaçırılarak öldürülmesine ilişkin bir taziye ve kınama mesajı yayımlandı.

Olayın büyük üzüntüyle öğrenildiği ifade edilen açıklamada, "Bu hunhar terör eylemini en kuvvetli şekilde kınıyor, hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına, Afganistan Hükümetine ve kardeş Afgan halkına başsağlığı diliyoruz. Aralarında çocukların da bulunduğu masum insanların hayatlarına kastedilmesi, terörün acımasız yüzünü bir kez daha ortaya koymaktadır."

Rehineleri kurtarmak için düzenlenen operasyon sonrası öldürüldüler

Afganistan'ın Ghor vilayetinde IŞİD mensubu oldukları iddia edilen bir grup tarafından dağda odun toplayan 30 kişi yanlarındaki koyun sürüsüyle kaçırılmış, ardından rehineleri kurtarmak için operasyon düzenlenmişti

Ghor Valisi Nasır Khazeh gazetecilere yaptığı açıklamada, rehineleri kurtarmak için yapılan operasyonda grubun öncülerinden birinin öldürülmesi üzerine rehinelerin de örgüt tarafından infaz edildiklerini savundu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler