Hırsızlar saniyeler içinde motosiklet çaldı

Batman'da motosiklet hırsızlığı saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Batman merkez Yeni Mahalle'de kimliği belirsiz hırsızların, bir motosikleti çaldıkları an saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Akşam saatlerinde Yeni Mahalle 1002 Sokak Medine İş Merkezi önündeki 72 EK 431 plakalı motosiklet kimliği belirsiz hırsızlar tarafından çalınırken güvenlik kamerasına yansıdı.

Bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, 20-25 yaşları arasında değişen 2 kişinin motosikleti iş merkezi önünden götürdüğü gözüküyor. Görüntülerde hırsızlardan birinin çevreyi kontrol ettiği, diğerlerinin ise iş merkezi önündeki motosikletin kilitli olup olmadığını kontrol ettiği görülüyor. Ardından kilitli olan motosikleti tekme ile bir hamlede kırarak motosikleti çaldıkları kameraya yansıyor.

Motosikleti çalınan Fuat Üzümcü, "Akşam saatlerinde Medine İş Merkezi'nde bulunan iş yerimin önünde 72 EK 431 plakalı kırmızı motosikletim kilitli bir şekilde park etmiştim. Eve gitmek için iş yerimden çıktığımda motosikletimin olmadığını, hırsızlar tarafından çalındığını gördüm. İş yerimin güvenlik kamerasında hırsızlık anı saniye saniye görünüyor. Saat 21.23'te 40 saniye içinde kilitli olan motosikletimin kilidini kırarak çaldıklarını görülüyor. Karakola gidip motosikletimin çalındığını ihbar ettim ve güvenlik karara görüntülerini teslim ettim." dedi. (M. Sait Çelik - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler