Derik Kaymakamı Safitürk ameliyat edildi

Gaziantep Valiliği, PKK tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün, sevk edildiği Gazaintep Dr. Ersin Aslan Eğitim Araştırma Hastanesi’nde ameliyat edildikten sonra yoğun bakıma alındığını açıkladı.

Gaziantep Valiliği, PKK tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün, sevk edildiği Gazaintep Dr. Ersin Aslan Eğitim Araştırma Hastanesi'nde ameliyat edildikten sonra yoğun bakıma alındığını bildirdi.

Ağır yaralı olarak ambulans helikopter ile Gaziantep Kamil Ocak Stadyumu'na getirilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk, daha sonra ambulansla Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Acil serviste ilk müdahalesi yapılan Kaymakam Safitürk burada ameliyata alındı. Safitürk, yaklaşık 2 saat süren ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesine alındı. 5 gün boyunca uyutulacağı öğrenilen Safitürk'ün hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

öte yandan, Gaziantep Valiliği yaptığı açıklamada, Safitürk'ün yapılan ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesine alındığı ve tedavi sürecinin devam ettiği belirtildi.

Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada, Mardin'in Derik İlçesi'nde, PKK tarafından Kaymakamlık binasına yönelik EYP ile düzenlenen saldırıda yaralanan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün, helikopter ambulans ile Gaziantep'e sevk edildiği belirtilerek, "Saat 16.00'da ilimize intikal eden helikopter ambulanstan hazır bekleyen sağlık ekiplerimizce teslim alınan yaralımız, Dr. Ersin Aslan Eğitim Araştırma Hastanemizde saat 16.10'da ameliyata alınmıştır. Yapılan ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesine alınan hastamızın takibi devam etmektedir." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler