Derik Kaymakamı Safitürk hayatını kaybetti

PKK’lilerin el yapımı patlayıcıyla düzenlediği saldırıda ağır yaralanan Mardin’in Derik İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

PKK'lilerin el yapımı patlayıcıyla düzenlediği saldırıda ağır yaralanan Mardin'in Derik İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk, Gaziantep'te yoğun bakımda verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Mardin'in Derik İlçe Hükümet Konağı'na dün saat: 12.45 sularında PKK'liler tarafından el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlenmişti. Kaymakamlık makamının hedef alındığı saldırıda, ilçe belediyesine kayyum olarak atanan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk ile birlikte 2 kişi yaralanmıştı.

Ağır yaralanan Kaymakam Safitürk, Derik Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalenin ardından Kızıltepe Devlet Hastanesi'ne sevk edilmişti. Ardından ambulans helikopterle Gaziantep Kamil Ocak Stadyumu'na getirilen Kaymakam Safitürk, daha sonra ambulansla Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldmıştı.

Burada yapılan ameliyatın ardından Safitürk, yoğun bakıma alınmıştı.

Safitürk'ün bu sabah saatlerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği öğrenildi. (İbrahin Koçyiğit- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler