Kızılay’dan Surlu öğrencilere yardım

Türkiye Kızılay Derneği, Diyarbakır’ı Sur ilçesinde bulunan bir okuldaki bin öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemeleri yardımında bulundu.

Türkiye Kızılay Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Hikmet Hamzaoğulları, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bulunan İskenderpaşa İlkokulu'ndaki bin öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemeleri yardımında bulundu.

Sur İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Eyüp Uçak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Geçen yıldan beri Sur ilçemiz terör olaylarına maruz kaldı. Birçok öğrencimiz ve aileler mağdur oldu. Kızılay da eskiden beri yardım hizmetlerinde bulunmuştu. Bizlere bin kişiye yardım edecekleri söylediler. Biz de onlara teşekkür ederiz. Bin öğrenciye kırtasiye malzemesi yardımı gerçekleştirildi." dedi.

Kızılay Diyarbakır Şubesi Başkanı Hikmet Hamzaoğulları ise "Bin öğrenciye içinde kırtasiye eşyaları dolu çanta yardımı yaptık. 7 yüz öğrenciye daha ileriki dönemde yardımlarda bulunacağız. Ramazan aylarında 6 bin kişiye yemek veriyoruz. Her gün bin kişiye sıcak yemek veriyoruz. İstanbul Kızılay Şubesi bu yardımları gönderdi. Biz de dağıtıyoruz." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemeleri yardımı yapıldı. (M. Sıddık Bilge – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler