Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iş adamlarına çağrı

Tuzla-Sedef Tersanesi'nde gemi uğurlama töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iş adamlarına yatırım çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Tuzla-Sedef Tersanesi'nde gemi uğurlama törenine katıldı. Erdoğan iş adamlarına yatırım çağrısında bulundu.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş adamlarına çağrıda bulunarak "Uluslararası yatırımcıların önemli bölümü bu gerçeği gördüğü için yatırımları artırarak sürdürüyor. Uluslararası yatırımcıların güvendiği Türkiye'ye kendi iş adamlarımızın dört elle sarılmaması sadece onlara kaybettirir. Yatırımlarınızı ertelemeyin, tereddütte kapılmayın geç kalırsanız pişman olursunuz. Gelin yatırımlarınızı hızlandırın" dedi.

"Gemilerimiz elektrik üreterek ihtiyacını karşılayacak." diyen Erdoğan, konuşmasına şöyle davam etti: "Ülkemizdeki enerji yatırımlarını çeşitlendirme suritiyle yakından takip ettiğimiz bu şirketi ayrıca tebrik ediyorum. Türkiye'nin en büyük sorunu kendini doğru bir şekilde anlatamamaktır. Bunun asıl sebebi Türkiye'nin sahip olduğu benzersiz özelliklerdir. Bunca sorunla, bunca ekonomik aynı anda var olabilir dünyada bunu pek de bilemiyorum."

İnsani yardım konusunda dünyaya örnek olabileceklerini söyleyen Erdoğan, "Suriye ve Irak krizleri karşısında yardım gelmese dahi, tüm dünyaya örnek olacak insani duruş sergileyebiliriz. Yatırımlar hayata geçirilebilir. Mesele güven, istikrar meselesidir. Bu istikrar, güven olmasa dünyanın birçok yerinden bu krediler gelmez." ifadelerini kullandı.

Boğaz'ın altında Avrasya Tüneli'nin açılışını yapacaklarını ifade eden Erdoğan, "Darbe girişiminden hemen önce Osman Gazi Köprüsü'nü hizmete açtık. Ağustos'ta Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü açtık. İstanbul'daki havalimanımızın ilk etabını 2018'de açıyoruz. 28 stat projemiz var. 6,5 milyon binanın yıkılıp yeniden yapılmasını hedefleyen kentsel dönüşüm projemiz var. İnsansız hava araçlarını silahlı üreten projelerimiz var." şeklinde konuştu.

Konuşmasında iş adamlarına çağrıda da bulunan Erdoğan, "Bizim farkımız bu şekilde her biri tek başına başka bir ülkeyi dizleri üzerine çökertecek sorunlarla, her ülkeyi abad edecek projeri aynı anda üstesinden gelecek ülkedir. Uluslararası yatırımcıların önemli bölümü bu gerçeği gördüğü için yatırımları artırarak sürdürüyor. Uluslararası yatırımcıların güvendiği Türkiye'ye kendi iş adamlarımızın dört elle sarılmaması sadece onlara kaybettirir." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler