Mardin'in Derik ilçesinde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları düzenledikleri basın açıklamasıyla Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün PKK'lilerce katledilmesini kınadı.

Mardin'in Derik ilçesinde faaliyet yürüten Sivil Toplum Kuruluşları, Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün PKK'lilerce katledilmesini kınamak amacıyla basın açıklaması yaptı.

Derik Kaymakamlığı önünde yapılan basın açıklamasında, PKK'lilerce katledilen Derik Kaymakamı Safitürk için yazılan mektuplar kaymakamlığın ön kapısına asıldı.

Sivil Toplum Kuruluşları adına basın metnini okuyan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Derik Temsilcisi Kerem Osmanoğlu, menfur saldırıyı lanetlediklerini belirterek, bir daha böyle saldırıların yaşanmamasını temenni etti.

Kaymakam Safitürk'ün yıllarca Derik'te yapılmayan hizmetleri yapmaya çalıştığını dile getiren Osmanoğlu, sosyal ve kültürel hayatın gelişmesi için bir çok projeye kısa zamanda imza attığını vurguladı.

Osmanoğlu, "Derik'teki Sivil Toplum Kuruluşları olarak Kaymakam Safitürk'ü çok seviyorduk. Allah şahittir ki biz Derikli Sivil Toplum Kuruluşları ve Türkiye sevdalıları olarak Safitürk abimizi çok sevdik." diye konuştu.

Basın açıklaması yapılan duanın ardından sona ererken, açıklaması sonrası Kaymakamlık makamının kapısına karanfil bırakıldı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler