Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında, göçmenleri taşıyan teknenin alabora olması sonucu 6 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi sağ kurtarıldı.

Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında, göçmenleri taşıyan teknenin alabora olması sonucu 6 kişi hayatını kaybettiği, 4 kişinde sağ kurtarıldığı belirtildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan konuya ilişkin açıklamada, "Şu ana kadar toplam 4 göçmen denizden sağ olarak alınmış, 6 göçmenin ise cansız bedenine ulaşılmıştır. Denizden sağ olarak kurtarılan göçmenlerin ifadelerinden 13 ya da 16 kişi olduklarının öğrenilmesi üzerine kayıp olabileceği değerlendirilen düzensiz göçmenlerin aranma çalışmalarına başlanmıştır." denildi.

Arama çalışmaları, bir Sahil Güvenlik Helikopteri, 2 Sahil Güvenlik Botu ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı bir karakol gemisi tarafından arama faaliyetlerine devam edildiği kaydedildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler