Derik’e Torul Kaymakamı atandı

Gümüşhane’nin Torul Kaymakamı Hakan Kafkas, talebi üzerine Derik Kaymakamlığı görevine atandı.

PKK'lilerin el yapımı patlayıcıyla düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün yerine, Gümüşhane'nin Torul ilçe Kaymakamı Hakan Kafkas atandı.

Kafkas, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, "Talebim doğrultusunda Mardin Derik ilçesine atandım..Teröre İnad Zeytin Projelerine devam … Ruhun Şadolsun Muhammed Fatih Safitürk" ifadelerine yer verdi.

Hakan Kafkas kimdir?

1982 yılında Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Üzümlü de muhtelif okullarda tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Gelir İdaresi Başkanlığı Zeytinburnu Vergi Dairesinde Gelir Uzman Yardımcılığı ve Ankara Vergi Denetmenleri Büro Başkanlığında Vergi Denetmenliği görevlerinde bulundu. 2009 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından Kaymakam Adayı olarak Erzincan iline atandı. Teftiş stajını Konya'da ve Kaymakam Refikliği stajını Bursa'nın Yenişehir İlçesi'nde tamamladıktan sonra Amerika 'da bir yıl süre ile İngilizce eğitimi aldı. 2012 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen 96. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarıyla tamamlayarak Yozgat ilinin Aydıncık ilçesine atandı. 19.08.2013 tarihinde 2013/463 sayılı kararname ile Doğanşar Kaymakamı olarak atanan Hakan Kafkas, 28 Haziran 2015 tarihli İçişleri Bakanlığı'nın Mülki kararnamesiyle 1. Dereceli Gümüşhane ili Torul ilçesi Kaymakamı olarak atandı. Kafkas, evli ve bir çocuk babasıdır. (Mehmet Aslan- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler