Bakan Albayrak göçük sahasında incelemelerde bulundu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Siirt’e bulunan bakır madeni sahasında meydana gelen heyelan bölgesine gelerek incelemelerde bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Maden Köyünde bulunan bakır madeni sahasında meydana gelen heyelan nedeniyle oluşan göçük bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere göçüğün yaşandığı alana geldi.

Havayolu ile Ankara'dan Siirt'e gelen Bakan Albayrak, saat 13.30'da helikopter ile olay yerine geldi. Albayrak'a iki atak helikopteri eşlik ederken göçük bölgesinde alınan geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti.

Albayrak, maden göçüğü bölgesine gelerek kriz masasında yetkililer ve AFAD Kriz Merkezinde göçük altında kalan işçi yakınlarıyla görüştü.

Facianın olduğu alanda incelemelerde bulunan Albayrak, göçükte hayatını kaybeden maden işçisi Reşit Can'ın Siirt'te bulunan evine taziye ziyaretinde bulunacağı ve saat 18.00'da İstanbul'a havayolu ile gideceği öğrenildi. (M. Hüseyin Temel, M. Sait Çelik, Hüseyin Genel – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler