A A A

Kemik erimesi olan minik çocuk yardım bekliyor

Eklenme : 2016-11-28 16:49

KOCAELİ - İki aylık iken kemik erimesi (Osteoporoz) hastalığı teşhisi konulan 4,5 yaşındaki Muhammed Baki Eğmez’in ailesi, çocuklarını tedavi ettirebilmek için yetkililer ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

 Kemik erimesi olan minik çocuk yardım bekliyor

İzmit'te sarımsak satarak geçimini sağlamaya çalışan Uğur-Esra çiftinin 5 yaşındaki çocukları4,5 yaşındaki Muhammed Baki Eğmez, doğumundan bu yana kemik erimesi (Osteoporoz) hastalığıyla mücadele ediyor.

Çocuklarına henüz 2 aylık iken kemik erimesi teşhisi konulduğunu ve gün be gün gözlerinin önünde eridiğini ifade eden baba Uğur Eğmez, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım talebinde bulundu.

"Gözlerimin önünde eriyor"

Epilepsi hastası olan baba Uğur Eğmez, "Sarımsak satıyorum. Maddi durumum hiç iyi değil. İzmit'te kirada kalıyorum. Kiram 250 TL ve daha ev kiramı ödeyemedim. İki tane çocuğum var. Kaymakamlık bana sadece kömür ve erzak yardımında bulunuyor. Ben epilepsi hastasıyım. Buradaki muhtarlık ancak benim ilaçlarımı alabiliyor. Çocuğum kemik erimesi hastası, gözlerimin önünde günden güne eriyor. Çocuğum ölümle mücadele ediyor. Tedavisi için gereken ilaçların maliyeti ayda 6 bin 300 Euro tutuyor. Bunu karşılayacak gücümüz yok." diyerek çaresizliğini dile getirdi.

"Çocuğum iyileşsin gerekirse böbreğimi veririm"

Küçük Baki'nin tedavisi için kullanılan bir iğnenin 750 Euro olduğunu söyleyen Baba Eğmez: "Dünya kadar borcum var. Çocuğumun iyileşmesi için gerekirse böbreğimi de satarım. Yeter ki çocuğumun sağlığı yerine gelsin. Çocuğumun, her bir iğnesi 750 Euro ve 10 yaşına kadar bu iğneleri kullanması gerekiyor. Durumu iyi olan hayırsever iş adamlarına ve yetkililere sesleniyorum. Bize yardım ellerini uzatsınlar." şeklinde konuştu. (Ahmet Karakaş/İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

2017-08-18 15:33:32

Şanlıurfa ile Adıyaman arasında inanç turizmini geliştirmek amacıyla hazırlanan milyon TL'lik Samsat-Bozova feribot seferi projesi bir türlü uygulamaya konmadı.

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

2017-08-18 15:33:14

Kur’an Nesli Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İttihad'ul Ulema üyesi Nihat Tay, Müslümanın, hayatını namazla anlamlandırması gerektiğini söyledi.

Minikler namaz için yürüdü

Minikler namaz için yürüdü

2017-08-18 15:25:21

Diyarbakır’da minikler, namaz ve ibadet farkındalığı için salavatlarla yürüyüş yaptı.

TÜM HABERLER

5’inci kattan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’da bir apartmanın 5’inci katından düşen 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Köylerinin pirinç bölgesi ilan edilmesini istiyorlar

Batman’da pirinç ekimiyle uğraşan Akyar köyü çiftçileri, köylerinin pirinç bölgesi ilan edilip destek verilmesini istiyorlar.

Hakkari’de 36 yıldır arıcılık yapan kişi ölü olarak bulundu

Hakkari’nin Pınarca köyünde 36 yıldır arıcılık yapan Ordu'lu Ramazan Köksal ölü olarak bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün'e gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Ağustos'ta Ürdün'e resmi ziyaret gerçekleştirecek.

PTT 2 bin 500 eleman alacak

PTT, bünyesinde çalıştırmak üzere 2 bin 500 eleman alacağını duyurdu.
TÜM HABERLER