https://ilkha.com/files/news/thumb/

PKK/HDP yandaşları tarafından katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının katil zanlılarının yargılandığı davayı takip eden HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı, 6-8 Ekim'de yapılan katliamların azmettiricilerin belli olduğunu söyledi.

6-8 Ekim'de PKK/HDP yandaşları tarafından katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının katil zanlılarının yargılandığı davayı takip eden HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, yapılan katliamların azmettiricilerinin belli olduğunu söyleyerek, onlarında yargılanması gerektiğini söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın çağrısı üzerine sokağa çıkan PKK/HDP'liler tarafından 6-8 Ekim 2014 tarihli olaylarda ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtırken katledilen Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Hasan Gökgöz'ün katil zanlılarının yargılandığı davanın 10'uncu duruşması devam ediyor.

Davayı takip etmek için Ankara'ya gelen HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, adliye binasının önünde gerçekleştirilen adalet nöbetinde konuştu.

Davaya azmettiricilerin de dahil edilmesi gerektiğini söyleyen Tanrıkulu, azmettiricilerin kamuoyu vicdanında mahkum edildiğini belirtti.

Şimdiye kadar davada Türkiye halkının beklediği bir karar çıkmadığını ifade eden Tanrıkulu, "Beklentilerin ötesinde, halkta bir hayal kırıklığı oldu. Temennimiz bu duruşma bir milat olsun. 6-8 Ekim olaylarına bölgemizi kana bulayan, iç çatışma ortamı oluşturmaya çalışan, İslami kesimi ve İslami şiar edinmişleri hedef alan bu vandal zihniyeti sokağa davet edenlerin de bu dava dâhil edilip yargılanmaları gerekir. Türkiye kamoyonun bu noktada bir beklentisi vardır." dedi

"Zalimlerin yapmış olduğu katliamların azmettiricilerin bellidir." diyen Tanrıkulu "Bunlar medyanın önünde açık bir şekilde canileri, barbarları sokağa davet etmişlerdir ve topyekûn halkımızın canına malına kastetmişlerdir. Bu zalimler mahkemeye çıktıları zaman inşallah hak ettikleri cezayı alacaklardır. Bu azmettiriciler Türkiye kamuoyu, vicdanında zaten mahkum etmiş ve lanetlenmiştir." ifadelerini kullandı. (Emrah Deniz, M. Hüseyin Temel-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler