Elektrik kesintilerini protesto eden Batmanlı esnaf, ateş yakarak yolu trafiğe kapattı.

Batman'da sık sık elektrik kesintilerinin yaşanmasına tepki gösteren esnaf, DEDAŞ'a isyan etti. Yolu trafiğe kapatan esnaf, cadde ortasında ateş yakarak ısınmaya çalıştılar.

Yeni ve Meydan mahalleleri esnafı, elektrik kesintileri nedeniyle Raman Caddesinde ateş yakarak DEDAŞ'ı protesto etti.

Kış mevsiminin gelmesinin ardından elektriklerinin sürekli kesildiğini ifade eden Mehmet Yel, "Burada esnafız elektriklerimiz sürekli gidip geliyor. Elektrik olmadığı için hiçbir işte yapamıyoruz. Caddede yolu kapatarak eylem yaptık. DEDAŞ'ın bir çare bulmasını istiyoruz. Sabahtan beri elektrik yok esnafız iş yapamıyoruz. Böyle devam ederse dükkânları kapatacağız. Elektrik faturalarımızı ödüyoruz. Şimdi bütün çarşının elektriği yok. Elektrikler olmadığından hepimiz mağduruz." dedi.

Bir başka esnaf Metin Oğuz ise elektrik kesintisinden dolayı mağduriyetini şu sözlerle ifade etti: "Yetkililerin buna bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Burası adeta mahrumiyet bölgesini andırıyor. Bir gün değil, iki gün değil her gün elektrik kesintileri oluyor. Bazen gün boyu da gelmiyor. Biz esnafız kiramızı ödeyemiyoruz. İşler zaten yok. Kesintiler de olunca perişan oluyoruz. Sesimizi bu şekilde duyurmak için böyle bir eylem yaptık. Başka çaremiz yok." (M.Fatih Akgül/M. Sait Çelik – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler