Konya, Kilis ve Hatay'da kar tatili

Etkisini sürdüren kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle Konya kent merkezi ,Kilis il geneli ve Hatay'ın bazı ilçelerinde 22 Aralık Perşembe günü (yarın) okullar tatil edildi.

Kilis Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizde yer yer devam eden kar yağışı ve meteorolojik tahminler ışığında 22.12.2016 Perşembe günü de okullarımız tatil edilmiştir. Ayrıca İlimizde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler, kronik rahatsızlığı bulunanlar ve  hamile bayanlar bir gün süreyle idari izinli sayılacaktır.” denildi.

Konya Valiliği’nden yapılan açıklamada ise, “Valiliğimizce kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle 22.12.2016 (Perşembe) tarihinde İl merkezinde (Meram Karatay Selçuklu ilçelerinde) ilk ve orta dereceli tüm okullar bir gün süre ile tatil edilmiştir. Ayrıca İl genelinde tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 22.12.2016 (Perşembe) tarihinde Hamileler ve Engellilerde bir gün süre ile idari izinli sayılacaktır. Diğer ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının alınmasının takdiri ilçe kaymakamlıklarımızdadır.” İfadelerine yer verildi.

Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada ise, “Gün içerisinde başlayan ve artan kar yağışı nedeniyle ilimiz Altınözü, Belen, Hassa ve Yayladağı ilçelerinde okullar yarın (22 Aralık 2016 Perşembe günü)  1 gün süre ile tatil edilmiştir.Ayrıca diğer ilçelerimizin yüksek kesimlerinde bulunan ve taşımalı eğitim yapan okullarda da öğrenciler idari izinli sayılacaklardır. Taşımalı eğitim yapan ve yarın tatil edilen okulların listesi İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sitesinde yayınlanacaktır.” denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler