Kar yağışı, aşırı don ve buzlanmanın etkisi altında olan Konya’nın Meram, Karatay ve Selçuklu ilçeleri ile Hatay’ın Altınözü, Arsuz, Belen, İskenderun, Payas ve Yayladağı ilçelerinde 23 Aralık Cuma günü (yarın) eğitime ara verildi.

Konya Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Valiliğimizce; devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle il merkezinde 23 Aralık 2016 Cuma günü (Meram Karatay Selçuklu ilçelerinde) ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edilmiştir. Ayrıca Başbakanlığın 03 Aralık 2002 gün ve 2002/58 sayılı Genelgesinin 3. Maddesine göre İl genelinde tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 23.12.2016 (Cuma) tarihinde Hamileler ve Engellilerde bir gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.

Diğer ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının alınmasının takdiri ilçe kaymakamlıklarındadır." denildi.

öte yandan Hatay Valiliği de bazı ilçelerde 23 Aralık Cuma günü (yarın) eğitime ara verildiğini açıladı.

Hatay Valiliği açıklamasında, "Elverişsiz hava koşulları nedeniyle ilimiz Altınözü, Arsuz, Belen, İskenderun, Payas ve Yayladağı ilçelerinde okullar yarın (23 Aralık 2016 Cuma günü) 1 gün süre ile tatil edilmiştir." denildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler