A A A

"Saldırılar istikrar ve güven iklimini zedelemeye yöneliktir"

Eklenme : 2016-12-23 16:34

İZMİR - Yüzer LNG Terminali açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son yıllarda artan saldırıların istikrar ve güven zedelemeye yönelik olduğunu söyledi.

İzmir'in Aliağa ilçesinde Yüzer LNG Terminali (FSRU) açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dikkat ederseniz son yıllarda artan saldırılar hep istikrar ve güven iklimini zedelemeye yöneliktir." dedi.

Aliağa ilçesinde Etki Liman İşletmelerine ait yüzer terminal iskele sahasında, Türkiye'nin ilk yüzer LNG (sıvılaştırılmış doğalgaz) depolama ve yeniden gazlaştırma tesisi (FSRU) ve Egegaz'ın depolama kapasite artış yatırımları, düzenlenen açıldı.

Türkiye'nin geçen 14 yılının, bu bakımdan tarihinin en çarpıcı başarı hikâyesi olduğunu ifade eden ve bu başarının temelinde istikrar ve güvenin olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dikkat ederseniz son yıllarda artan saldırılar, hep bu istikrar ve güven iklimini zedelemeye yöneliktir. Türkiye'nin enerjisini ve dikkatini, kalkınmadan, gelişmeden, yatırımdan uzaklaştırıp kısır gündemlere, güvenlik kaygılarına, belirsizliğe mahkûm etmek isteyenlerin oyunlarına hiçbir zaman gelmedik, gelmeyeceğiz ve bu oyunları da deşifre ettik. Son 3,5 yıldır kesintisiz bir şekilde sosyal çalkantıdan teröre, ekonomik krizden bölgesel çatışmalara kadar her türlü yol denendiği hâlde, biz kalkınma gündemimizden asla kopmadık" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz Salı günü, Türkiye'nin en iftihar verici projelerinden biri olarak gördüğü Avrasya Tüneli'nin açılışını gerçekleştirdiklerini hatırlatan Erdoğan, "Bunlar dertli olursanız yapabileceğiniz işlerdir, âşık olursanız yapabileceğiniz işlerdir. Yani Türkiye yapar mı yapar, bu millet yapar mı yapar. Ve bunları da yaptık. İş bilenin, kılıç kuşananındır. öyle paranız olduğu zaman yaparsınız. Paranız olmadığı zaman ne olacak? Yine yaparsınız. Neyle? Dedim ya, güven. İşte verdiğimiz o güvenle bakın biz bu üç yatırımda da para vermedik. Para vermediğimiz gibi, buradan sürekli olarak gelirimizi de alıyoruz ve alacağız. Mesele bu, iş bilenin, kılıç kuşananın" diye ekledi.

Erdoğan, "Emin olun, 15 Temmuz'da bu ülkenin istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıkan Türk milleti, yine istikbalinin inşası için gayret gösteren, risk alan herkese de aynı şekilde sahip çıkacaktır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kilis'e bomba düştüğü zaman 'Neredesin hükümet, neredesin ey devlet' diyorsun. Kilis'e bomba atanların üzerine gittiğin zaman da bu sefer de 'Dünyayı biz mi kurtaracağız'. Bunlar ne saf insanlar. Tabii gideceğiz. Boşuna mı biz 'terörden arındırılmış güvenli bölge' diye bir açıklamayı başından beri yaptık. Ama sabır sabır sabır, anlamadılar, o zaman 'Biz terörün üzerine sadece ülkemizde değil, orada da gideceğiz' dedik. İşte şimdi El-Bab neredeyse hallolmak üzere ve silahlı kuvvetlerimiz özgür Suriye Ordusuyla beraber orayı da hallediyor." şeklinde konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

Samsat-Bozova feribot seferi projesi hâlâ uygulamaya konmadı

2017-08-18 15:33:32

Şanlıurfa ile Adıyaman arasında inanç turizmini geliştirmek amacıyla hazırlanan milyon TL'lik Samsat-Bozova feribot seferi projesi bir türlü uygulamaya konmadı.

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

Müslüman hayatını namazla anlamlandırmalı

2017-08-18 15:33:14

Kur’an Nesli Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İttihad'ul Ulema üyesi Nihat Tay, Müslümanın, hayatını namazla anlamlandırması gerektiğini söyledi.

Minikler namaz için yürüdü

Minikler namaz için yürüdü

2017-08-18 15:25:21

Diyarbakır’da minikler, namaz ve ibadet farkındalığı için salavatlarla yürüyüş yaptı.

TÜM HABERLER

5’inci kattan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’da bir apartmanın 5’inci katından düşen 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Köylerinin pirinç bölgesi ilan edilmesini istiyorlar

Batman’da pirinç ekimiyle uğraşan Akyar köyü çiftçileri, köylerinin pirinç bölgesi ilan edilip destek verilmesini istiyorlar.

Hakkari’de 36 yıldır arıcılık yapan kişi ölü olarak bulundu

Hakkari’nin Pınarca köyünde 36 yıldır arıcılık yapan Ordu'lu Ramazan Köksal ölü olarak bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün'e gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Ağustos'ta Ürdün'e resmi ziyaret gerçekleştirecek.

PTT 2 bin 500 eleman alacak

PTT, bünyesinde çalıştırmak üzere 2 bin 500 eleman alacağını duyurdu.
TÜM HABERLER